Botoks i kwas hialuronowy – sprzymierzeńcy w walce ze zmarszczkami

Czas płynie nieubłaganie, odciskając swe piętno na naszym ciele. Skóra traci swe właściwości, jędrność, sprężystość, powoli pojawiają się kolejne zmarszczki i bruzdy. Kurze łapki wokół oczu, linie poziome i pionowe na czole, zmarszczki wokół ust. Te pojawiające się na twarzy najwcześniej rzucają się nam w oczy i najszybciej zaczynają stanowić powód do zmartwień. Bardzo szybko zaczynamy poszukiwać sposobów na ich usunięcie. Pierwszym krokiem jest odpowiednia pielęgnacja skóry, stosowanie preparatów mających właściwości przeciwzmarszczkowe. Nie wolno zapominać o tym, jak ważne jest nawadnianie, a więc przyjmowanie wystarczającej ilości płynów. Nie zawsze jednak nasze metody przynoszą oczekiwane rezultaty, a same kosmetyki nie usuną zmarszczek już powstałych. Co wtedy? Warto skorzystać z szerokiej gamy zabiegów medycyny estetycznej, a zwłaszcza tak popularnych “wypełniaczy” zmarszczek.

Kwas hialuronowy – naturalny i bezpieczny

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej i jako taki stanowi bezpieczne narzędzie do walki ze zmarszczkami. Jego podanie nie powoduje uczuleń ani skutków ubocznych. Kwas hialuronowy wiąże wodę, co sprawia, że jeśli występuje w skórze w odpowiedniej ilości, ta zachowuje swoje właściwości, jest jędrna i nie poorana zmarszczkami. Jednak w miarę upływu czasu, ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, skóra powoli traci zdolność wiązania wody i pojawiają się pierwsze zmarszczki i bruzdy. Nie pozostaje zatem nic innego, jak wspomóc skórę, podając w newralgiczne punkty kwas hialuronowy. Zabieg z użyciem tejże substancji pomaga naprawić pewne niedoskonałości skóry, w tym:

 • zlikwidować zmarszczki
 • podnieść opadające kąciki ust
 • unieść opadające brwi
 • przeprowadzić delikatną, naturalną korektę nasady nosa i brody
 • poprawić nawilżenie i sprężystość skóry
 • wymodelować kontur ust
 • poprawić owal twarzy
 • delikatnie skorygować policzki

Zabiegi z użyciem naturalnego wypełniacza, jakim jest kwas hialuronowy, przynoszą natychmiastowe efekty i trwają jedynie kilkadziesiąt minut. Pełną satysfakcję odczujesz po około dwóch tygodniach, a rezultatami możesz cieszyć się nawet do 18 miesięcy. Miejsce, w które podany zostanie wypełniacz będzie przed zabiegiem znieczulone, dzięki czemu uczucie dyskomfortu jest zminimalizowane.

Botox, czyli toksyna botulinowa

Botox stosowany jest głównie do wypełniania zmarszczek mimicznych w okolicy oczu i czoła. Wstrzykiwanie preparatu w wybrane miejsca trwa od 5 do 20 minut i jest praktycznie bezbolesne. Specjalna technika podawania preparatu, opracowana przez dr Andrzeja Kępę, redukuje dolegliwości bólowe i sprawia, że zabieg wypełniania zmarszczek toksyną botulinową jest komfortowy dla pacjentów. Pierwsze efekty widoczne są w przeciągu tygodnia od podania preparatu. Po około 6 miesiącach warto przeprowadzić ponowną kurację. Skóra poddana działaniu toksyny botulinowej staje się wyraźnie gładsza, bardziej jędrna, napięta. Odpowiednio i profesjonalnie przeprowadzony zabieg nie powoduje paraliżu mięśni mimicznych lecz jedynie łagodzi ich skurcz, dzięki czemu nie powoduje powstania nienaturalnego wyrazu twarzy, a wygładza zmarszczki.

Kiedy nie mogę poddać się zabiegowi z użyciem wypełniacza?

Każdy zabieg poprzedza konsultacja lekarska, podczas której można przedyskutować z lekarzem rodzaj wybranego preparatu, omówić sposób przeprowadzenia zabiegu i ewentualne przeciwwskazania. Z zabiegu muszą zrezygnować osoby, które:

 • przyjmują leki przeciwbólowe, rozrzedzające krew, antybiotyki
 • chore na Alzheimera lub choroby autoimmunologiczne
 • chore na nowotwory
 • ze stanami zapalnymi skóry
 • ze skłonnościami do powstawania blizn przerostowych
 • z nadwrażliwością na kwas hialuronowy
 • a także kobiety ciężarne i karmiące

Pożegnaj zmarszczki na długo! Wybierz zabieg z użyciem wypełniaczy. Przyjdź i zapytaj naszych specjalistów!