Ceremonia wręczenia Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2019 z udziałem doktora Andrzeja Kępy

4 grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Na 28 edycji tego szczególnego dla świata nauki wydarzenia nie mogło zabraknąć również doktora Andrzeja Kępy. 

W trakcie zorganizowanej przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej uroczystości zostały przyznane nagrody dla najlepszych uczonych, którzy przysłużyli się rozwojowi takich dziedzin, jak nauki chemiczne, matematyczno-fizyczne czy humanistyczne. MedBeauty Aesthetic Clinic Kepa od lat aktywnie wspiera tego rodzaju przedsięwzięcia, stale pozostając na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami współczesnej medycyny. Oprócz ciągłego rozwoju stawiamy bowiem na wspieranie szczytnych inicjatyw społecznych i charytatywnych.

Laureatami zostało trzech wybitnych naukowców – prof. Marcin Drąg, szkolny kolega doktora Kępy, prof. Andrzej Kossakowski oraz prof. Andrzej Wiśniewski.

Doktor Kępa do dziś wspomina, jak wraz z prof. Drągiem siedzieli w pierwszej ławce na lekcji biologii i zadawali wykładowcy podchwytliwe pytania. Sukces kolegi założyciela MedBeauty, jeszcze z czasów liceum, szczególnie nas cieszy – „polski Nobel” należał mu się od dawna!

Profesor Marcin Drąg został naukowo doceniony za opracowanie platformy technologicznej pozwalającej na otrzymywanie związków biologicznie aktywnych, ze szczególnym uwzględnieniem inhibitorów enzymów proteolitycznych. Platforma ta umożliwia opracowywanie innowacyjnych terapii, nowych leków lub metod diagnostycznych.

Warto wspomnieć, że rokrocznie Fundacja na rzecz Nauki Polskiej realizuje kilka programów skierowanych do uczonych na różnych etapach kariery naukowej. Stypendia, subsydia i granty, które oferuje Fundacja, przyznawane są następnie w trybie konkursu. Do zbiórki na stypendia dla naukowców dołączyła także MedBeauty Aesthetic Clinic Kepa.

Ceremonię wręczenia nagród uświetniło swoją obecnością wielu znakomitych gości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wspaniałego wydarzenia!

Galeria zdjęć