Co pomoże na opadający owal twarzy?

Rysy twarzy to znak rozpoznawczy każdego człowieka. Niestety z biegiem czasu skóra się starzeje, a przez to rysy zmieniają i to na niekorzyść. Jednym z objawów zmiany rysów z powodu upływającego czasu jest opadanie owalu twarzy. Zmiana widoczna jest przede wszystkim w postaci tzw. bruzdy nosowo-wargowej. Do pierwszych zmian dochodzi już po przekroczeniu 30 roku życia. Jeśli zaobserwuje się u siebie problem opadającego owalu twarzy, warto skorzystać z terapii anti-ageing proponowanych przez medycynę estetyczną.

Opadający owal twarzy – skąd się bierze?

Zmiana owalu twarzy to nic innego jak postępujący proces starzenia się skóry.  Rysy zmieniają się pod wpływem uwidaczniania się na cerze kurzych łapek, doliny łez, zmarszczek marionetki czy ust palacza. Wszystko to jest efektem straty elastyczności i jędrności, za którą odpowiadają włókna kolagenowe. Opadający owal twarzy najczęściej objawia się tym, że policzki „spływają” w dół, linia żuchwy zanika, kąciku ust opadają, a czerwień wargowa traci swoją wyrazistość.

Wszystko to jest efektem naturalnym i wynika ze starzenia się skóry. Wraz z upływem lat dochodzi do zmniejszania się w organizmie kwasu hialuronowego, którego zadaniem jest wiązanie wody w skórze, a więc dbanie o jej elastyczność, gładkość i jędrność. Do zwiększonej utraty kwasu hialuronowego dochodzi już po 25 roku życia, to wtedy już baczny obserwator zauważy, że owal twarzy delikatnie się zmienia. Z upływem lat zmiany te są coraz większe, a więc i łatwo dostrzegalne. Cienka tkanka tłuszczowa nie stanowi już podpory dla skóry, która jest bardziej podatna na działanie grawitacji „ściągającej” owal twarzy w dół. W efekcie dochodzi do zaburzenia proporcji buzi, zmiany rysów i owalu twarzy. Zmiany te są nieuchronnie. Nikt jeszcze nie wymyślił skutecznego leku na starość, jednak zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na dłużej zachować młodość oraz znacznie opóźnić procesy starzenia się skóry. Panie, które zauważyły zmiany w obrębie owalu twarzy, mogą skorzystać m.in. z liftingu biomimetycznego wykonywanego w klinikach Medbeauty.

Na czym polega lifting biomimetyczny twarzy?

Lifting biomimetyczny twarzy to zabieg, który wykonywany jest w przypadku wiotczenia i opadania tkanek skórnych. Jego zadaniem jest odmłodzenie, a także skorygowanie rysów twarzy. Do przeprowadzenia liftingu stosuje się specjalistyczny preparat Revofil. Składa się on z kwasu hialuronowego i peptydów biomimetycznych, które mają stymulować fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a więc bezpośrednio wpływać na poprawę napięcia i elastyczności skóry.

Sam zabieg liftingu składa się z dwóch etapów. Ten pierwszy obejmuje podanie wypełniacza przygotowanego na bazie peptydów i usieciowanego kwasu hialuronowego. Drugi etap zabiegu obejmuje rewitalizację skóry z użyciem mezoterapii biomimetycznej, która zawiera 5 peptydów i wysoko stężony nieusieciowany kwas hialuronowy. Efekty, jakie obserwują klientki kliniki Medbeauty po zabiegu na opadający owal twarzy, to wygładzenie zmarszczek, rewitalizacja skóry i podniesiony owal twarzy.

Podniesienie owalu twarzy z wykorzystaniem mezoterapii biomimetycznej nie można przeprowadzać w okresie ciąży i karmienia piersią, przy chorobach nowotworowych, a także stanach zapalnych w miejscu, gdzie ma być przeprowadzany zabieg.

Lifting twarzy bez skalpela

Lifting biomimetyczny to zabieg mało inwazyjny. Do jego wykonania nie używa się skalpela, dzięki czemu pacjentka może zapomnieć o długiej, skomplikowanej i bolesnej rekonwalescencji. Jednocześnie jest on tak samo skuteczny jak tradycyjny lifting i pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów. Te widoczne są bezpośrednio po wykonaniu zabiegu anti-ageing. Z czasem efekty liftingu wyostrzają się i podniesienie owalu twarzy jest jeszcze bardziej widoczne.

Kuracja na podniesienie owalu twarzy

Lifting biomimetyczny z wykorzystaniem preparatu Revofil obejmuje najczęściej jeden zabieg. W zależności, jakie efekty przyniesie, to w kolejnych krokach można wykonywać 1-6 zabiegów mezoterapii biomimetycznej. Zabiegi powtarza się raz w miesiącu, aby wzmocnić efekty. Jeśli pierwszy zabieg przyniósł zadowalające rezultaty, to można na nim poprzestać i jedynie wykonywać zabiegi przypominające raz na 3-6 miesiące.