LASEROWE USUWANIE ZNAMION NACZYNIOWYCH
Dostępność zabiegu
Kliniki w których można wykonać zabieg
Warszawa
Instytut Kosmetyczny Norel Dr Wilsz s.c.
ul. Rydygiera 15A, 01-793 Warszawa
(okolice C.H. ARKADIA, osiedle ROBYG)
tel. 22 115 50 50
Świdnica
EZ – medica
ul. Sikorskiego 31, 58-100 Świdnica
tel: 74 857 57 93

Laser na naczynka jest urządzeniem przeznaczonym do zabiegów zarówno na ciało, twarz, a także na szyję i dekolt. Efektem zabiegów jest poprawa wyglądu zmian naczyniowych i redukcja zmian pigmentowych, zmniejszenie wielkości porów, poprawa kolorytu i struktury skóry.Jest to technologia pulsacyjnego źródła światła, które w swoim zakresie promieniowania wpływa na hemoglobinę (czerwony barwnik krwi) i melaninę (barwnik skóry). Sprawdza się w terapii usuwania popękanych naczynek w obrębie twarzy, rumienia, trądziku różowatego, naczyniaków, intensywnego rumienia z licznymi teleangiektazjami oraz plamami w postaci przebarwień na szyi i dekolcie (pojawiających się często pod wpływem stresu lub silnych emocji, bądź zmian temperatury otoczenia) oraz do redukcji wszelkich przebarwień na całym ciele. Dodatkowym efektem jest fotoodmłodzenie skóry.
Zapraszamy na konsultację osoby z okolic miast Dzierżoniów, Świebodzice i Wałbrzych!
Efekty
Wystarczy tylko jeden zabieg aby usunąć drobne, pojedyncze naczynka. W niedługim czasie po zabiegu naczynka zostają wchłonięte przez organizm, dzięki czemu przestają być widoczne na skórze. W przypadku większego nasilenia zmian, zwłaszcza znajdujących się na różnej głębokości skóry należ zabieg powtórzyć 2-3krotnie. Niemniej jednak efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.
Widoczna poprawa
Laserowe usuwanie zmian naczyniowych jak żadna inna metoda pozwala na tak widoczną poprawę estetyki skóry. Pęknięte naczynka znikają, a wraz z nimi kompleksy pacjenta dotyczące „pajączków”.
Cennik
Nazwa zabiegu | Cena |
---|---|
Laserowe usuwanie zmian naczyniowych | Cena zależy od wielkości obszaru poddanego zabiegowi. Usunięcie pojedynczego naczynka od 200 PLN. Prosimy o kontakt z recepcją. |
Częste pytania
Jak przygotować się do zabiegu laserowego zamykania naczynek?
W dniu zabiegu na skórę w miejscu zabiegu nie powinno się nakładać żadnych kosmetyków ani perfum. Należy uprzedzić osobę wykonującą zabieg o wszelkich aktualnie stosowanych lekach. W przypadku stosowania retinoidów odstęp pomiędzy zakończeniem leczenia a zabiegiem powinien wynosić minimum 5-6 miesięcy.
Jak postępować po zabiegu laserowego usuwania naczynek?
Nie należy przez minimum miesiąc opalać skóry w miejscu zabiegu. Unikać również korzystania z sauny i solarium. Pierwszych dniach po zabiegu można stosować kremy nawilżający lub łagodzące obrzęk i zaczerwienienie skóry wywołane działaniem promieniowania o wysokiej energii (np. Phantenol). Przez co najmienj 2 tygodnie nie stosować peelingów i mikrodermabrazji. Regularnie stosować ochronę skóry przed promieniowaniem UV – filtr 50.
Czy zmiany naczyniowe mogą powrócić?
Mimo skutecznego zamknięcia widocznych zmian naczyniowych, należy pamiętać o możliwości pojawienia się kolejnych zmian tego typu w okolicy zabiegu. Są to nowe naczynia wytwarzane przez organizm jako obrona przed zamknięciem naczynia laserem. Zazwyczaj wymaga to dłuższego okresu czasu (kilku lat). Związane to jest z predyspozycją genetyczną danego pacjenta oraz ewentualnymi chorobami współistniejącymi. Dlatego też, nawet po całkowitym usunięciu widocznego problemu należy stosować działania profilaktyczne (unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, korzystanie z sauny i solarium, gorące kąpiele, spożywanie alkoholu, palenie papierosów, lub spożywanie ostrych przypraw).
Jak wygląda zabieg?
Zabiegi wykonujemy stosując specjalny żel, który zwiększa przenikalność promieniowania, stanowi on również barierę ochronną przed uszkodzeniem skóry przez wysoką energię emitowaną przez generator w trakcie zabiegu. Bardzo ważne jest dobranie właściwych parametrów indywidualnie dla każdego pacjenta (należy wykonać próbę na obszarze zabiegowym.) Po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona, w miejscach, gdzie są przebarwienia następuje ściemnienie zmian. Bardzo często pojawia się obrzęk utrzymujący się do tygodnia. Bezpośrednio po zabiegu należy schłodzić skórę około 15 minut. Skórę chronimy przed słońcem stosując filtr 50. Pacjent minimum miesiąc przed zabiegiem nie powinien się opalać oraz nie powinien złuszczać skóry peelingami chemicznymi. W przypadku redukcji przebarwień terapia bardzo często obejmuje cztery zabiegi wykonywane z częstotliwością co 3-4 tyg. W przypadku pojedynczego naczynka zazwyczaj wystarcza 1 zabieg. Większe nasilenie zmian, zwłaszcza znajdujących się na różnej głębokości skóry wymaga 2-3 krotnego powtórzenia procedury. Niemniej jednak efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.
Taki odstęp pomiędzy zabiegami potrzebny jest do pełnej regeneracji naskórka po zabiegu. W przypadku zmian barwnikowych czy naczyniowych po taki też zabiegu możemy dopiero ocenić efektywność zabiegu.
Efekty
Wskazania
Przeciwwskazania
Obszary zastosowań

Okolice twarzy
Nogi
Szyja
Dekolt