ZAAWANSOWANY PEELING BIOSTYMULUJĄCY DO INTENSYWNYCH ZABIEGÓW REDERMALIZACJI SKÓRY

Dostępność zabiegu

Kliniki w których można wykonać zabieg

Warszawa

Instytut Kosmetyczny Norel Dr Wilsz s.c.
ul. Rydygiera 15A, 01-793 Warszawa
(okolice C.H. ARKADIA, osiedle ROBYG)

tel. 22 115 50 50

Świdnica

EZ – medica
ul. Sikorskiego 31, 58-100 Świdnica

tel: 74 857 57 93

Wrocław

Studio Urody ESSENZA
ul. Kamienna 103, 50-547 Wrocław

tel.: 71 724 5745
kom.: 784 950 560

GLOW-X9 należy do peelingów chemicznych tworzonych na bazie wysokiej jakości powitalnych substancji chemicznych. Wyróżnić tu możemy: kwas trichlorooctowy, połączony synergicznie z fenolem, ponadto kwasy: ferulowy, salicylowy, glikolowy, migdałowy, fitowym i wysokostężoną witaminę C. Produkt ten został stworzony z myślą o wielopoziomowym odmładzaniu skóry i niwelowaniu wszelkich defektów skórnych, będących następstwem starzenia się lub szkodliwego działania czynników zewnętrznych.

Innowacyjny skład GLOW -X9 zapewnia pełen efekt rewitalizacji w każdej warstwie skórzy. Oczekiwany efekt przebudowy i rewitalizacji skóry można osiągnąć łagodnie – bez nadmiernego złuszczania naskórka i uszkodzeń powłoki fotoochronnej skóry. Zabieg jest zatem bezpieczny i może być wykonywany przez cały rok. Terapię z wykorzystaniem  GLOW-X9 można  łączyć z innymi zabiegami, m.in.  mezoterapią igłową, mezoterapią mikroigłową, laseroterapią i masażem.

GLOW-X9 należy do peelingów chemicznych tworzonych na bazie wysokiej jakości powitalnych substancji chemicznych. Wyróżnić tu możemy: kwas trichlorooctowy, połączony synergicznie z fenolem, ponadto kwasy: ferulowy, salicylowy, glikolowy, migdałowy, fitowym i wysokostężoną witaminę C. Produkt ten został stworzony z myślą o wielopoziomowym odmładzaniu skóry i niwelowaniu wszelkich defektów skórnych, będących następstwem starzenia się lub szkodliwego działania czynników zewnętrznych.

Innowacyjny skład GLOW -X9 zapewnia pełen efekt rewitalizacji w każdej warstwie skórzy. Oczekiwany efekt przebudowy i rewitalizacji skóry można osiągnąć łagodnie – bez nadmiernego złuszczania naskórka i uszkodzeń powłoki fotoochronnej skóry. Zabieg jest zatem bezpieczny i może być wykonywany przez cały rok. Terapię z wykorzystaniem  GLOW-X9 można  łączyć z innymi zabiegami, m.in.  mezoterapią igłową, mezoterapią mikroigłową, laseroterapią i masażem.

Wskazania

 • potrzeba odmłodzenia skóry,
 • walka z widocznymi oznakami starzenia,
 • zatrzymanie/ cofnięcie procesu atrofii i zwiotczenia skóry,
 • potrzeba likwidacji zmarszczek odwodnieniowych i grawitacyjnych,
 • likwidacja problemu szarości i zmatowienia skóry,
 • oczyszczenie skóry narażonej na działanie smogu i zanieczyszczenia powietrza,
 • przebarwienia posłoneczne, plamy soczewicowate,
 • konieczność likwidacji niepożądanych zmian (rozszerzone pory, blizny i rozstępy),
 • zaburzenia keratynizacji i pigmentacji skóry.

Szybkie efekty

 • od razu po zabiegu skóra jest rozświetlona, gładka, jędrna i wzmocniona

Widoczna poprawa

 • intensywna odbudowa naskórka i skóry właściwej,
 • pobudzenie procesów naprawczych i autoregeneracyjnych,
 •  odbudowa kolagenu i elastyny,
 •  pobudzenie odtwarzania endogennego kwasu hialuronowego,
 • uzyskanie jędrnej  mocnej skóry,
 • rozświetlenie cery i poprawa jej kolorytu,
 • likwidacja przebarwień i plam pigmentacyjnych,
 • uzyskanie napięcia i gładkości skóry,
 • znaczne zmniejszenie rozszerzonych porów,
 • redukcja blizn potrądzikowych,
 • regulacja wydzielania sebum i prewencja antytrądzikowa,
 •  normalizacja procesów keratolitycznych.
Cennik
Nazwa zabieguCena
Przeciwwskazania
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Infekcje bakteryjne i grzybicze w obszarze zabiegowym
 • Zakażenia wirusowe skóry np.: aktywnej opryszczki, brodawek płaskich
 • Leczenie obszarów wymagających zabiegu z użyciem kwasu 13-cis-retinowego i pochodnych witaminy A (do roku od zakończenia terapii)
 • Alergia na którykolwiek składnik preparatu, w tym w szczególności na salicylany
 • Aktywne choroby autoimmunologiczne
 • Ostre i przewlekłe dermatozy i choroby skóry
 • Aktywny trądzik różowaty
 • Nowotwory, chemioterapia lub radioterapia
 • Skłonności do blizn przerostowych i bliznowców
Unikatowy skład GLOW X9 – jak to działa?

Wyjątkowe i bardzo skuteczne działanie GLOW X9 zawdzięcza unikatowemu składowi – synergii znanych na rynku peelingującym kwasów: TCA, kwasowi felurowemu, glikolowemu, migdałowemu, fitowemu oraz innym środkom np. retinol.

Kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego. To najsilniejszy kwas pochodzenia organicznego stosowany w kosmetyce i medycynie estetycznej. Powoduje chemiczne uszkodzenie naskórka, ale Inicjuje tym samym procesy naprawcze, prowadzące do całkowitej przebudowy skóry. TCA pozytywnie wpływa na metabolizm i strukturę skóry, stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz uzupełnienie HA.

Fenol to  peeling, który powoduje głębokie odtworzenie warstw skórnych i znaczącą poprawę sprężystości. Angażowanie fenolu w działania dermoterapeutyczne pozwala na zaawansowane odmłodzenie skóry, widoczne wygładzenie zmarszczek i lifting. Fenol jest też  skuteczny w usuwaniu głębokich przebarwień oraz blizn potrądzikowych.

Kwas ferulowy należy do antyoksydantów i opóźnia procesy starzenia egzogennego. Dodatkowo uodparnia skórę na promieniowanie ultrafioletowe i negatywny wpływ zanieczyszczeń, smogu i innych czynników środowiskowych. Zapobiega przebarwień i hiperpigmentacji, a także powoduje regenerację oraz odtwarzanie endogennego kwasu hialuronowego oraz białek podporowych skóry.

Kwas salicylowy wykazuje silne działanie keratolityczne i bakteriobójcze. Reguluje odnowę komórkową skóry i działa złuszczająco na obumarłą warstwę rogową naskórka. Oczyszcza i gruczołów łojowych w skórze, zwalczając tym samym trądzik, a także niweluje jego następstwa.

Kwas glikolowy należy do kwasów AHA o najmniejszej cząsteczce. Posiada silne właściwości złuszczające i dermoplastyczne. Wzmaga produkcję kolagenu, glikozaminoglikanów i elastyny, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i poprawy elastyczności skóry. Intensywnie złuszcza skórę, a także oczyszcza gruczoły łojowe, zapobiegając wypryskom.

Kwas migdałowy – kwas AHA pozyskiwany z gorzkich migdałów, skuteczny i bezpieczny w użyciu. Zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i porów oraz poprawia strukturę skóry dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Nie podrażnia skóry.

Kwas fitowy  nawilża i ujędrnia skórę. Polecany jest szczególnie do cery tłustej. Stabilizuje witaminę C oraz potęguje synergiczne działanie składników aktywnych.

Proretinol – delikatniejsza forma retinolu. Stymuluje odnowę naskórka, działa rewitalizująco. Rozjaśnia skórę i redukuje przebarwienia.

POŁĄCZENIE GLOW-X9 Z MEZOTERAPIĄ IGŁOWĄ

Zabieg ten  działa niczym akcelerator efektów przy iniekcyjnych zabiegów rewitalizujących. Aby osiągnąć cel, terapię GLOW-X9 należy przeprowadzić przed rozpoczęciem mezoterapii igłowej według poniższych zaleceń. Przed rozpoczęciem zabiegu skóra musi zostać zdezynfekowana, a następnie odtłuszczona z użyciem DIVES Med. GLOW-X9 PRE-TREATMENT SPRAY. Glow-x9 pre-treatment spray to środek odtłuszczający przeznaczony do  do przygotowania skóry przed zabiegiem z użyciem peelingu GLOW-X9 oraz innych peelingów chemicznych. Spray potęguje działanie peelingów poprzez wstępne obniżenie pH oraz zwiększenie absorpcji substancji aktywnych. Dezynfekuje skórę i działa antybakteryjnie (pojemność: 100 ml).

Dopiero na tak przygotowaną skórę można aplikować kwas najlepiej za pomocą pędzelka, aby rozłożenie preparatu na skórze było równomierne.  Specyfik zostawić do wyschnięcia na 5-8 minut. Czasami kwas wywołuje dyskomfort i uczucie pieczenia skóry, ale to uczucie ustępuje po pełnym wchłonięciu i zmyciu skóry wodą. Następnie przychodzi czas na mezoterapię igłową. Po zakończeniu całej procedury  zaleca się zastosowanie maski DIVES Med. – GLOW-X9 – COLD MASK na 15-20 minut oraz kremu regeneracyjnego DIVES Med. – GLOBAL REGENERATION, który niweluje uczucie ewentualnego podrażnienia i dyskomfortu.

Glow-X9 Cold Mask chłodząca maska pozabiegowa

Glow-X9 Cold Mask chłodząca maska pozabiegowa z kolagenem o silnym działaniu redermalizującym i wyjątkowych właściwościach odmładzających. Pozwala ona na natychmiastowe łagodzenie podrażnień oraz neutralizację działania peelingu. Jej hybrydowe działanie wzmacnia efektywność terapii oraz nawilża i rewitalizuje skórę.

Połączenie z mezoterapią mikroigłową

Peeling GLOW-X9 daje jeszcze lepsze wyniki w połączeniu z mikronakłuciami. W tym celu zabieg z użyciem GLOW-X9 można wykonać przed rozpoczęciem mezoterapii mikroigłowej (wersja SOFT) lub bezpośrednio po wykonaniu mikroperforacji skóry (wersja DEEP).

Wersja soft

Przed rozpoczęciem zabiegu skórę zdezynfekować środkiem antyseptycznym, a następnie odtłuścić z użyciem DIVES Med. – GLOW-X9 PRE-TREATMENT SPRAY. Na przygotowaną skórę aplikować kwas szybkimi ruchami, cienką warstwą za pomocą pędzelka. Zwrócić szczególną uwagę na równomierne rozłożenie preparatu na skórze. Nałożenie kwasu może wywołać dyskomfort i uczucie pieczenia skóry. Warstwę GLOW-X9 pozostawić na 3-5 minut, a następnie wykonać dalszą procedurę mezoterapii mikroigłowej, zgodnie z głębokościami zalecanymi w tabeli. Po zakończeniu mikroperforacji skóry produkt zmywać wodą, do momentu ustąpienia uczucia pieczenia. Na zakończenie zabiegu zaleca się zastosowanie maski DIVES Med. – GLOW-X9 – COLD MASK na 15-20 minut oraz kremu regeneracyjnego DIVES Med. – GLOBAL REGENERATION, który zniweluje uczucie ewentualnego podrażnienia i dyskomfortu.

Wersja deep

Przed rozpoczęciem procedury należy skórę zdezynfekować, a następnie odtłuścić, używając do tego celu GLOW-X9 PRE-TREATMENT SPRAY. Na tak przygotowanej skórze można wykonać zabieg mezoterapii, a po jego zakończeniu na perforowane obszary nałożyć równomiernie  szybkimi ruchami cienką warstwę kwasu. Nałożenie kwasu może wywołać dyskomfort i uczucie pieczenia skóry. Warstwę GLOW-X9 pozostawić na 3-5 minut, a następnie zmywać ją wodą, do momentu ustąpienia uczucia pieczenia. W kolejnym etapie terapii zaleca się zastosowanie maski DIVES Med. – GLOW-X9 – COLD MASK na 15-20 minut oraz kremu regeneracyjnego DIVES Med. – GLOBALN REGENERATION, który złagodzi podrażnienia.

Glow-x9 jako peeling biorewitalizujący 

Zastosowanie Glow-x9 przynosi bardzo pozytywne efekty w przebudowie i rewitalizacji struktur skóry. Nie trzeba go przy tym wcale łączyć z innymi terapiami, a samo działanie peelingu jest uzależnione od ilości zaaplikowanego produktu. Przed użyciem kwasu skórę trzeba oczywiście oczyścić i odtłuścić z użyciem GLOW-X9 PRE-TREATMENT SPRAY. Na tak przygotowany naskórek można szybkimi ruchami nałożyć cienką warstwą  preparatu, a następnie pozostawić do wyschnięcia na ok. 5-8 minut. Nałożenie kwasu może wywołać pieczenie, a także efekt denaturacji białka, ale nie jest to niebezpieczne dla organizmu. Po wchłonięciu można zastosować kolejną warstwę z ewentualnym pominięciem miejsc objętych nadmiernym podrażnieniem. Stosować od 1-4 warstw w zależności od rodzaju i wrażliwości skóry, a także wskazań i pożądanej głębokości penetracji. Po skończonej aplikacji kwasu trzeba poczekać do całkowitego jego wchłonięcia, a następnie zmyć wszystkie warstwy wodą. Na zakończenie zabiegu zaleca się zastosowanie maski DIVES Med. – GLOW-X9 – COLD MASK na 15-20 minut oraz kremu regeneracyjnego DIVES Med. – GLOBAL REGENERATION, który złagodzi uczucie ewentualnego podrażnienia i dyskomfortu.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Aby uzyskać pożądany  efekty zabiegu oraz bezpieczną rekonwalescencję należy:

 • zrezygnować z makijażu przez około 12 godzin po zabiegu
 • bezpośrednio po zabiegu unikać opalania oraz korzystania z sauny i basenów
 • aplikować na podrażnioną skórę kremy regenerujące oraz wysokie filtry UV np. DIVES Med. – GLOBAL

PROTECTION SPF 50

 • w przypadku wystąpienia efektu keratolitycznego, nie usuwać i nie odrywać płatków złuszczającej się skóry
 • nie stosować innych środków peelingujących i substancji o właściwościach drażniących do momentu całkowitej rekonwalescencji skóry

DIVES MED – FERULIC PEEL

PEELING CHEMICZNY DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO NA BAZIE KWASU FERULOWEGO I KOMPLEKSU ANTYOKSYDANTÓW 

To unikatowy koktajl kwasowy, który wykazuje niespotykane dotąd działanie stymulujące skórę do walki z oznakami starzenia, ponadto chroni ją w szerokim zakresie i jest dobrze tolerowany. Produkt została stworzony z myślą o likwidacji oznak starzenia egzogennego spowodowanego fotostarzeniem, smogiem i zanieczyszczeniem środowiska. Skład kwas ferulowy, składnik aktywny pozyskiwany z jabłek (floretyna) oraz proretinol o wyjątkowym potencjale przeciwstarzeniowym i odmładzającym to podstawowe atuty produktu. Ich połączenie z kwasem mlekowym, cytrynowym i jabłkowym intensyfikuje dodatkowo proces ochrony przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych takich jak: promieniowanie UV, zanieczyszczenia środowiskowe czy suche powietrze.

Wysoka zawartość kompleksu najsilniejszych antyoksydantów sprawia, że Ferulic Peel działa wybitnie antyglikacyjnie, chroni i regeneruje DNA komórek, zapobiega powstawaniu przebarwień posłonecznych i pobudza odbudowę kolagenu. Peeling ten przywraca skórze młodzieńczy wygląd, staje się ona wolna od niedoskonałości, sprężysta, promienna i wyraźnie zregenerowana.

Wskazania

 • produkt anty aging dla skóry dotkniętej wyraźnymi oznakami starzenia i fotostarzenia
 • zaburzenia keratynizacji i pigmentacji skóry
 • problem powstawania zmarszczek i bruzd odwodnieniowych
 • regeneracja skóry, narażonej na zanieczyszczenia powietrza
 •  konieczność walki z przebarwieniami posłonecznymi, plamami soczewicowatymi, hiperkeratozą posłoneczną
 • skóra o nierównomiernej gładkości, wiotka i wysuszona

Szybkie efekty

 • od razu po zabiegu skóra jest rozświetlona, gładka, jędrna i wzmocniona, a niedoskonałości stają się mniej widoczne

Widoczna poprawa

 • właściwości terapeutyczne i naprawcze
 • niwelowanie wolnych rodników
 • ochrona DNA komórek i białek
 • moc rozświetlenia; zdrowy kolor skóry
 • redukcja przebarwień
 • pełna regeneracja
 • wzrost nawilżenia skóry
 • likwidacja zmarszczek
 • redukcja trądziku
Cennik
Nazwa zabieguCena
Przeciwwskazania
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Infekcje bakteryjne i grzybicze w obszarze zabiegowym
 • Zakażenia wirusowe skóry np.: aktywnej opryszczki, brodawek płaskich
 • Leczenie obszarów wymagających zabiegu z użyciem kwasu 13-cis-retinowego i pochodnych witaminy A (do roku od zakończenia terapii)
 • Alergia na którykolwiek składnik preparatu, w tym w szczególności na salicylany
 • Aktywne choroby autoimmunologiczne
 • Ostre i przewlekłe dermatozy i choroby skóry
 • Aktywny trądzik różowaty
 • Nowotwory, chemioterapia lub radioterapia
 • Skłonności do blizn przerostowych i bliznowców
Skład – działanie kosmetyku na skórę
 • Kwas ferulowy – jeden z najmocniejszych antyoksydantów w służbie anty aging. Ponadto wzmacnia i uodparnia skórę wciąż narażoną na działania różnych szkodliwych czynników (promieniowanie UV, temperatura, zanieczyszczenia).  Reguluje aktywność enzymu tyrozynazy, blokując powstawanie przebarwień i hiperpigmentacji. Wpływa regenerująco na skórę.
 • Kwas mlekowy – należy do tzw. alfa-hydroksykwasów (AHA). Poprawia nawilżenie skóry i normalizuje procesy złuszczania naskórka. W zależności od zastosowanego stężenia działa przeciwbakteryjnie, dlatego może być przeznaczony do pielęgnacji skóry z trądzikiem, ale wspomaga również działanie konserwantów w kosmetyku. Ponadto ujędrnia, spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, zwęża ujścia gruczołów łojowych (tzw. porów).
 • Kwas jabłkowy –pobudza skórę do autoregeneracji, działa stymulacyjnie na syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Nawilża i rozjaśnia, zmiękcza i uelastycznia skórę. Przeciwdziała powstawaniu zaskórników, łagodzi stany zapalne.
 • Kwas cytrynowy – kwas AHA, który wykazuje działanie keratolityczne, czyli złuszczające, dzięki czemu redukuje przebarwienia i rozjaśnia skórę.
 • Floretyna – wstrzymuje posłoneczny rozpad włókien elastynowych w skórze oraz niweluje widoczność przebarwień.
 • Proretinol – delikatniejsza forma retinolu. Głównym zadaniem pro-retinolu jest dostarczenie naszej skórze odpowiedniej dawki witaminy A, która przez działanie promieni słonecznych jest rozkładana.

DIVES MED – ACNEOUT PEEL

KOKTAJL KWASOWY W LECZENIU TRĄDZIKU I SKÓR ZANIECZYSZCZONYCH

Ten wyjątkowy peeling terapeutyczny został stworzony z myślą o skórach problematycznych -mieszanych, tłustych i skłonnych do zmian trądzikowych. Nowoczesny koktajl kwasowy to synergia kwasów: glikolowego, salicylowego, cytrynowego, mlekowego i kojowego.  Produkt znacznie wspomaga terapię trądziku o każdym stopniu nasilenia, wygładza skórę, redukuje blizny i rozjaśnia przebarwienia. Preparat wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i keratolityczne, dzięki czemu zapobiega powstawaniu kolejnych wykwitów.

Wielokierunkowe działanie Acneout Peel przywraca skórze pełną równowagę, widocznie zwęża pory, wyrównuje koloryt, oczyszcza i uelastycznia skórę, pozostawiając ją promienną, sprężystą i oczyszczoną.

Wskazania

 • trądzik
 • stany zapalne
 • rozszerzone pory
 • łojotok skóry
 • blizny potrądzikowe
 • przebarwienia pozapalne i potrądzikowe
 •  nierównomierna tekstura skóra
 • inne dermatologiczne problemy skór tłustych i mieszanych

Szybkie efekty

 • od razu po zabiegu skóra jest rozświetlona, gładka, jędrna i wzmocniona, a zmiany trądzikowe stają się zredkowane

Widoczna poprawa

 • redukcja trądziku i potrądzikowych stanów zapalnych
 • niwelowanie mas rogowych
 • oczyszczanie skóry
 • normalizacja aktywności gruczołów łojowych
 • zmniejszenie mikroflory saprofitującej nasilającej trądzik (Propionibacterium Acne i Staphylococcus Aureus)
 • spłycenie blizn potrądzikowych
 •  zwężenie porów skórnych
 • działanie przeciwzapalne i antybakteryjne
Cennik
Nazwa zabieguCena
Przeciwwskazania
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Infekcje bakteryjne i grzybicze w obszarze zabiegowym
 • Zakażenia wirusowe skóry np.: aktywnej opryszczki, brodawek płaskich
 • Leczenie obszarów wymagających zabiegu z użyciem kwasu 13-cis-retinowego i pochodnych witaminy A (do roku od zakończenia terapii)
 • Alergia na którykolwiek składnik preparatu, w tym w szczególności na salicylany
 • Aktywne choroby autoimmunologiczne
 • Ostre i przewlekłe dermatozy i choroby skóry
 • Aktywny trądzik różowaty
 • Nowotwory, chemioterapia lub radioterapia
 • Skłonności do blizn przerostowych i bliznowców
Skład – działanie kosmetyku na skórę
 • Kwas mlekowy – należy do tzw. alfa-hydroksykwasów (AHA). Poprawia nawilżenie skóry i normalizuje procesy złuszczania naskórka. W zależności od zastosowanego stężenia działa przeciwbakteryjnie, dlatego może być przeznaczony do pielęgnacji skóry z trądzikiem, ale wspomaga również działanie konserwantów w kosmetyku. Ponadto ujędrnia, spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, zwęża ujścia gruczołów łojowych (tzw. porów).
 • Kwas cytrynowy – kwas AHA, który wykazuje działanie keratolityczne, czyli złuszczające, dzięki czemu redukuje przebarwienia i rozjaśnia skórę.
 • Kwas glikolowy (34%) – kwas AHA o najmniejszej cząsteczce. Posiada silne właściwości złuszczające i dermoplastyczne. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, glikozaminoglikanów i elastyny, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i poprawy jędrności skóry. Intensywnie złuszcza usuwając zmiany pigmentacyjne. Oczyszcza gruczoły łojowe, gdzie rozkłada zalegające korneocyty, hamując w ten sposób rozwój trądziku.
 • Kwas kojowy – inhibitor tyrozynazy, uczestniczący w każdym etapie tworzenia melaniny. Działa silnie depigmentująco i rozjaśniająco,wpływan na nawilżenie skóry. Uodparnia skórę na szkodliwy wpływ promieniowania UV oraz stymuluje jej regenerację.
 • Kwas salicylowy – hamuje mostki między komórkami w zewnętrznych warstwach skóry, usuwając w ten sposób martwe komórki skóry i nadmiar sebum. Pozwala to zmniejszyć skazy i ogniska oraz uzyskać bardziej równomierną, świeżą skórę.
 • Rezorcyna – składnik intensywnie keratolityczny i depigmentujący o silnym działaniu antyseptycznym i przeciwłojotokowym. Oczyszcza ujścia gruczołów łojowych i zapobiega rozwojowi flory bakteryjnej nasilającej objawy trądziku. Wygładza drobne blizny i niweluje pozapalne plamy pigmentacyjne.

DIVES MED – ANTI-AGE SOFT PEEL

PROFESJONALNY PEELING ANTI-AGING Z KOMPLEKSEM AMINOKWASÓW

Preparat do powierzchniowej pielęgnacji skóry – peeling właściwościach odmładzająco – nawilżających znakomicie tolerowany przez każdy rodzaj skóry. Posiada minimalne działanie złuszczające i drażniące, dzięki czemu przeznaczony jest do zabiegów całorocznych, wykonywanych nawet na skórach wrażliwych i naczyniowych. Formuła produktu bazuje na odmładzających aminokwasach i kwasie mlekowym wzbogaconym w mocznik, aloes i łagodzącą alantoinę.

Dzięki właściwościom nawilżającym i odświeżającym często stosowany jako procedura wstępna do innych zabiegów kosmetycznych i medycznych. Przywraca skórze wyjątkowy, naturalny i piękny wygląd, który utraciła wskutek niewłaściwej pielęgnacji lub  niekorzystnego działania czynników zewnętrznych.

Wskazania

 • problem skóry wiotkiej dotkniętej problemem upływu lat
 • fotostarzenie i deformacja posłoneczna
 • zmarszczki mimiczne i grawitacyjne
 • problem skóry pozbawionej blasku
 • regeneracja     skóry, narażonej na zanieczyszczenia powietrza
 • konieczność walki z przebarwieniami posłonecznymi, plamami soczewicowatymi, hiperkeratozą posłoneczną
 • skóra     o nierównomiernej gładkości, wiotka i wysuszona

Szybkie efekty

 • od razu po zabiegu skóra jest rozświetlona, gładka, jędrna i wzmocniona, a koloryt cery jest ujednolicony

Widoczna poprawa

 • optymalizacja innych zabiegów medycyny estetycznej
 • znoszenie szarości i zmęczenia skóry
 •  rozświetlenie i poprawa kolorytu
 • stymulacja procesów auto-naprawczych i regeneracyjnych
 • inicjacja syntezy i remodelingu kolagenu i elastyny pełna regeneracja
 • wzrost nawilżenia skóry
 • likwidacja zmarszczek
Cennik
Nazwa zabieguCena
Przeciwwskazania
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Infekcje bakteryjne i grzybicze w obszarze zabiegowym
 • Zakażenia wirusowe skóry np.: aktywnej opryszczki, brodawek płaskich
 • Leczenie obszarów wymagających zabiegu z użyciem kwasu 13-cis-retinowego i pochodnych witaminy A (do roku od zakończenia terapii)
 • Alergia na którykolwiek składnik preparatu, w tym w szczególności na salicylany
 • Aktywne choroby autoimmunologiczne
 • Ostre i przewlekłe dermatozy i choroby skóry
 • Aktywny trądzik różowaty
 • Nowotwory, chemioterapia lub radioterapia
 • Skłonności do blizn przerostowych i bliznowców
Skład – działanie kosmetyku na skórę
 • Arginina – naturalny aminokwas będący silnym nawilżaczem. Pozwala na szybką odbudowę płaszcza hydrofilowego i ograniczenie zjawiska utraty wody. Podnosi pH formulacji, zmniejszając drażniące działanie kwasów bez ograniczania ich skuteczności.   Chroni uszkodzone partie skóry przed mikro infekcjami. Jest źródłem endogennego azotu i pośrednio stymuluje przepływ naczyniowy, podnosząc poziom dotlenienia i odtoksycznienie tkanek.
 • Kwas mlekowy – należy do tzw. alfa-hydroksykwasów (AHA). Poprawia nawilżenie skóry i normalizuje procesy złuszczania naskórka. W zależności od zastosowanego stężenia działa przeciwbakteryjnie, dlatego może być przeznaczony do pielęgnacji skóry z trądzikiem, ale wspomaga również działanie konserwantów w kosmetyku. Ponadto ujędrnia, spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, zwęża ujścia gruczołów łojowych (tzw. porów).
 • Mocznik – pobudza regenerację naskórka, gdyż przyspiesza podziały komórek w warstwie ziarnistej skóry – w takim stężeniu najczęściej stosowany jest w kremach nawilżających i regenerujących. 3-10 proc. – nawilża i zmiękcza, zwiększając ilość wody w warstwie rogowej naskórka.
 • Aloes – źródło ponad 200 cennych substancji dla zdrowia i pielęgnacji urody. Wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, łagodzące i kojące. Ogranicza i reguluje wydzielanie sebum, łagodzi stany infekcje oraz rozjaśnia przebarwienia pozapalne. Przywraca skórze twarzy gładkość i spręzystość
 • Alantoina – silne działanie nawilżające, regenerujące, przeciwzapalne, kojące i ściągające. Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, zmniejsza pieczenie oraz świąd skóry. Przyspiesza regenerację i odbudowę naskórkową.

DIVES MED – LACTIC PEEL

PROFESJONALNY PEELING CHEMICZNY WYKORZYSTUJĄCY MOC KWASU MLEKOWEGO I DMAE

Produkt LACTIC PEEL to przeznaczony do całorocznej pielęgnacji peeling z kwasem mlekowym i DMAE w składzie.  Jego celem jest zwiększenia nawilżenia, napięcia i soft-liftingu skóry. Wspierające działanie obu składników długotrwale przywraca skórze jędrność oraz zapobiega utracie elastyczności i innym konsekwencja upływu lat. Peeling działa bardzo delikatnie na skórę, powodując minimalne podrażnienie i długotrwały efekt odświeżenia. Peeling przeznaczony jest do odnowy skór dojrzałych, suchych i zmęczonych, pozbawionych blasku i napięcia. Podstawowy składnik – kwas mlekowy intensywnie nawilża skórę i stabilizuje jej hydrodynamikę, dzięki czemu odzyskuje ona swoją naturalną jakość.

Jednocześnie stymuluje syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, powodując widoczne zagęszczenie i poprawę struktury skóry. Obecny DMAE zwiększa tonus mięśniowy, wypełniając zmarszczki i przywracając młodzieńczy owal. Wielokierunkowe i zoptymalizowane działanie Lactic Peel sprawia, że stanowi on świetne rozwiązanie dla skór dojrzałych i niezbędny element skutecznych terapii anty aging.

Wskazania

 • soft-lifting skóry
 • problemy skóry wrażliwej i naczyniowej
 • niewystarczający poziom nawilżenia
 • skóra z widocznymi oznakami starzenia
 • problem skóry pozbawionej blasku
 • zaburzenia keratynizacji i pigmentacji skóry

Szybkie efekty

 • od razu po zabiegu skóra jest rozświetlona, gładka, jędrna i wzmocniona, a koloryt cery jest ujednolicony

Widoczna poprawa

 • poprawa nawilżenia i hydrodynamiki skóry
 • poprawa napięcia i konturu twarzy
 • pogrubienie struktury i jędrności skóry
 • stymulacja syntezy kolagenu i elastyny
 • niwelowanie zmarszczek i oznak starzenia
 •  ochrona antyoksydacyjna
 • przywrócenie gładkości i promiennego wyglądu
Cennik
Nazwa zabieguCena
Przeciwwskazania
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Infekcje bakteryjne i grzybicze w obszarze zabiegowym
 • Zakażenia wirusowe skóry np.: aktywnej opryszczki, brodawek płaskich
 • Leczenie obszarów wymagających zabiegu z użyciem kwasu 13-cis-retinowego i pochodnych witaminy A (do roku od zakończenia terapii)
 • Alergia na którykolwiek składnik preparatu, w tym w szczególności na salicylany
 • Aktywne choroby autoimmunologiczne
 • Ostre i przewlekłe dermatozy i choroby skóry
 • Aktywny trądzik różowaty
 • Nowotwory, chemioterapia lub radioterapia
 • Skłonności do blizn przerostowych i bliznowców
Skład – działanie kosmetyku na skórę
 • Kwas mlekowy – należy do tzw. alfa-hydroksykwasów (AHA). Poprawia nawilżenie skóry i     normalizuje procesy złuszczania naskórka. W zależności od zastosowanego stężenia działa przeciwbakteryjnie, dlatego może     być przeznaczony do pielęgnacji skóry z trądzikiem, ale wspomaga     również działanie konserwantów w kosmetyku. Ponadto ujędrnia,     spłyca zmarszczki, rozjaśnia przebarwienia, zwęża ujścia     gruczołów łojowych (tzw. porów).
 • Dimethylaminoethanol (DMAE) – prekursor acetylocholiny, zwiększa napięcie mięśniowe skóry. W wyniku usprawnienia napięcia mięśniowego skóra odzyskuje swoje młodzieńcze kontury i widocznie się wygładza. DMAE to również silny składnik przeciwzmarszczkowy i antyutleniający. Nadaje objętość zwiotczałej skórze, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, wygładza skórę i długotrwale utrzymuje efekt liftingu skóry.

DIVES MED – GLYCOLIC PEEL 35%

PROFESJONALNY I DOBROCZYNNY KWAS GLIKOLOWY W  PEELINGU CHEMICZNYM

GLYCOLIC PEEL to profesjonalny peeling, którego skład bazuje na kwasie glikolowym o znakomitych właściwościach wnikania w skórę. Z uwagi na mały rozmiar cząstki i jej wysoką aktywność produkt zapewnia skórze głęboką przebudowę i wykazuje znakomite właściwości estetyzujące skórę. Glycolic Peel pozytywnie wpływa na metabolizm i strukturę skóry, pobudza syntezę kolagenu i elastyny oraz wpływa na regulowanie endogennego kwasu hialuronowego. Długotrwałe stosowanie tego produktu sprzyja odbudowie włókien sprężystych i poprawie elastyczności skóry.

Dzięki tym właściwościom remodelującym peeling stanowi skuteczne rozwiązanie do walki ze zmarszczkami, bliznami i atrofią skórną. Znakomicie oczyszcza gruczoły łojowe i redukuje zaskórniki. Wraz ze stymulacją odnowy naskórka dochodzi do usunięcia skupisk melaniny i depigmentacji przebarwień. Wielokierunkowe i zoptymalizowane działanie Glycolic Peel sprawia, że skóra staje się promienna, widocznie odmłodzona i oczyszczona.

Wskazania

 • zwiotczenie skóry, starzenie się jej (także pod wpływem światła)
 • obecność zmarszczek mimicznych
 •  problemy ze zmianami trądzikowymi
 • obecność blizn potrądzikowych
 • nierówności skóry i rozszerzone pory
 • przebarwienia posłoneczne i pozapalne
 • hiperkeratoza

Szybkie efekty

 • od razu po zabiegu skóra jest rozświetlona, gładka, jędrna i wzmocniona, a niedoskonałości są zredukowane

Widoczna poprawa

 • wzmocnienie struktury i jędrności skóry
 • stymulacja syntezy kolagenu i elastyny
 • likwidacja zmarszczek i oznak starzenia
 •  wygładzanie blizn i zwężenie  porów
 •  redukcja sebum i zmian trądzikowych
 •  usuwanie mas rogowych i oczyszczanie skóry
 •  niwelowanie przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry
Cennik
Nazwa zabieguCena
Przeciwwskazania
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Infekcje bakteryjne i grzybicze w obszarze zabiegowym
 • Zakażenia wirusowe skóry np.: aktywnej opryszczki, brodawek płaskich
 • Leczenie obszarów wymagających zabiegu z użyciem kwasu 13-cis-retinowego i pochodnych witaminy A (do roku od zakończenia terapii)
 • Alergia na którykolwiek składnik preparatu, w tym w szczególności na salicylany
 • Aktywne choroby autoimmunologiczne
 • Ostre i przewlekłe dermatozy i choroby skóry
 • Aktywny trądzik różowaty
 • Nowotwory, chemioterapia lub radioterapia
 • Skłonności do blizn przerostowych i bliznowców
Skład – działanie kosmetyku na skórę

Kwas glikolowy (35%) – kwas AHA o najmniejszej cząsteczce. Wykazuje silne właściwości złuszczające i dermoplastyczne. Pobudza fibroblasty do wytwarzania kolagenu, glikozaminoglikanów i elastyny, co prowadzi do złagodzenia zmarszczek i poprawy jędrności skóry. Intensywnie złuszcza usuwając zmiany pigmentacyjne. Oczyszcza gruczoły łojowe, rozkłada zalegające w porach korneocyty, hamując w ten sposób rozwój trądziku.

DIVES MED – REVITAL DEEP PEEL

PROFESJONALNY PEELING CHEMICZNY DO PEŁNEJ ODNOWY I PRZEBUDOWY SKÓR DOJRZAŁYCH

REVITAL DEEP to prawdziwa rewolucja anty aging. Ten intensywny koktajl kwasowy stymuluje skórę do walki z objawami starzenia i odbudowy ubytków tkankowych. Stosowany jest w zaawansowanych procedurach terapeutycznych skór dojrzałych, dotkniętych fotostarzeniem i problemem hiperpigmentacji. W składzie produktu prym wiedzie kwas trójchlorooctowy (TCA) o silnych właściwościach keratolitycznych i redermalizujących, którego działanie polega na kontrolowanym procesie uszkodzeniu skóry, który sprzyja jej odnowie.

Następuje bowiem głębokie odtworzenie warstw skórnych, a to przekłada się na wygląd i znaczącą poprawę napięcia. Wymiana uszkodzonych komórek likwiduje postępujące niedoskonałości skóry, spowodowane negatywnym wpływem promieniowania
UV oraz upływem lat (zmarszczki, bruzdy, suchość skóry, przebarwienia). Dodatek kwasu migdałowego i kojowego optymalizuje i uzupełnia właściwości formuły o działanie silnie nawilżające i depigmentujące. Współdziałanie różnorodnych kwasów pozwala na dogłębną rewitalizację skóry i uzyskanie świetnych efektów odmładzających.

Wskazania

 • wiotkość skóry spowodowana upływem lat
 • fotostarzenie i elastoza posłoneczna
 • obecność zmarszczek mimicznych i grawitacyjnych
 • przebarwienia posłoneczne i pozapalne
 • blizny zanikowe i potrądzikowe
 • trądzik wieku dojrzałego
 • potrzeba wyrównania skóry i zwężenia porów

Szybkie efekty

 • od razu po zabiegu skóra jest rozświetlona, gładka, jędrna i wzmocniona, a niedoskonałości są zredukowane

Widoczna poprawa

 • wzmocnienie struktury i jędrności skóry
 • pobudzenie procesu syntezy kolagenu i elastyny
 • odbudowa włókien kolagenowych
 • intensywna przebudowa skóry
 • poprawa napięcia, nawilżenia i elastyczności skóry
 • likwidowanie zmarszczek i oznak starzenia
 • wygładzanie blizn i zwężenie porów
 • redukcja wydzielania sebum i zmian trądzikowych
 • niwelowanie przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry
Cennik
Nazwa zabieguCena
Przeciwwskazania
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Infekcje bakteryjne i grzybicze w obszarze zabiegowym
 • Zakażenia wirusowe skóry np.: aktywnej opryszczki, brodawek płaskich
 • Leczenie obszarów wymagających zabiegu z użyciem kwasu 13-cis-retinowego i pochodnych witaminy A (do roku od zakończenia terapii)
 • Alergia na którykolwiek składnik preparatu, w tym w szczególności na salicylany
 • Aktywne choroby autoimmunologiczne
 • Ostre i przewlekłe dermatozy i choroby skóry
 • Aktywny trądzik różowaty
 • Nowotwory, chemioterapia lub radioterapia
 • Skłonności do blizn przerostowych i bliznowców
Skład – działanie kosmetyku na skórę
 • Kwas trójchlorooctowy (TCA) – pochodna kwasu octowego; najsilniejszy kwas pochodzenia organicznego stosowany w kosmetyce i medycynie estetycznej. Wywołuje głębokie chemiczne uszkodzenie naskórka, dzięki czemu inicjuje procesy naprawcze, polegające na całkowitej wymianie uszkodzonych komórek i głębokiej przebudowie skóry. Pozytywnie wpływa na metabolizm i strukturę skóry, stymulację syntezy kolagenu i elastyny oraz uzupełnienie endogennego kwasu hialuronowego.
 • Kwas migdałowy – zaliczany jest do grupy alfahydroksykwasów (AHA), zawiera osiem atomów węgla, a jego cząsteczka jest większa od kwasu glikolowego, dzięki temu działa on bezpieczniej i łagodniej przy zewnętrznym stosowaniu na skórę. Jego naturalnym źródłem są gorzkie migdały, wiśnie i morele. Ma budowę zbliżoną do wielu antybiotyków, dzięki temu charakteryzuje się najsilniejszymi właściwościami antybakteryjnymi spośród AHA stosowanych w kosmetologii i dermatologii. Ta cecha decyduje o jego szerokim zastosowaniu w leczeniu trądziku młodzieńczego z obecnością krost zapalnych i zaskórników.
 • Kwas kojowy – inhibitor tyrozynazy, istotny na każdym etapie tworzenia melaniny. Działa na skórę depigmentująco i rozjaśniająco, poprawia jej koloryt i nawilżenie. Uodparnia skórę na szkodliwy wpływ promieniowania UV oraz stymuluje jej regenerację.

DIVES MED – GLYCOLIC PEEL 50%

PEELING CHEMICZNY PROFESJONALNY WYMIAR  KWASU GLIKOLOWEGO

GLYCOLIC PEEL 50 % jest peelingiem stworzonym na bazie kwasu glikolowego, który znakomicie wnika w skórę i zapewnia jej głęboką przebudowę. Glycolic Peel usprawnia metabolizm i regeneruje strukturę skóry. Posiada też właściwości stymulujące syntezę kolagenu i elastyny oraz wpływa na uzupełnienie endogennego kwasu hialuronowego. Długotrwałe stosowanie tego preparatu przyczynia się do poprawy elastyczności i grubości skóry. Peeling stanowi też skuteczną broń w walce z oznakami starzenia.

Jego unikatowe działanie keratolityczne obejmuje też oczyszczenie gruczołów łojowych, seboregulację i redukcję zaskórników. Wraz ze stymulacją odnowy naskórka dochodzi do likwidacji skupisk melaniny i usunięcia przebarwień. Wyjątkowe działanie Glycolic Peel sprawia, że skóra staje się promienna, odmłodzona, a niedoskonałości przestają być widoczne.

Wskazania

 • wiotkość skóry spowodowana upływem lat
 • fotostarzenie i elastoza posłoneczna
 • nierówności skóry i rozszerzone pory
 • fotostarzenie
 • blizny potrądzikowe
 • potrzeba wyrównania skóry i zwężenia porów

Szybkie efekty

 • od razu po zabiegu skóra jest rozświetlona, gładka, jędrna i wzmocniona, a niedoskonałości są zredukowane

Widoczna poprawa

 • wzmocnienie struktury i jędrności skóry
 • pobudzenie procesu syntezy kolagenu i elastyny
 • usuwanie mas rogowych i oczyszczanie skóry
 • intensywna przebudowa skóry
 • poprawa napięcia, nawilżenia i elastyczności skóry
 • likwidowanie zmarszczek i oznak starzenia
 • wygładzanie blizn i zwężenie porów
 • redukcja wydzielania sebum i zmian trądzikowych
 • niwelowanie przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry
Cennik
Nazwa zabieguCena
Przeciwwskazania
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Infekcje bakteryjne i grzybicze w obszarze zabiegowym
 • Zakażenia wirusowe skóry np.: aktywnej opryszczki, brodawek płaskich
 • Leczenie obszarów wymagających zabiegu z użyciem kwasu 13-cis-retinowego i pochodnych witaminy A (do roku od zakończenia terapii)
 • Alergia na którykolwiek składnik preparatu, w tym w szczególności na salicylany
 • Aktywne choroby autoimmunologiczne
 • Ostre i przewlekłe dermatozy i choroby skóry
 • Aktywny trądzik różowaty
 • Nowotwory, chemioterapia lub radioterapia
 • Skłonności do blizn przerostowych i bliznowców
Skład – działanie kosmetyku na skórę

Kwas glikolowy (50%) – Spośród wszystkich kwasów AHA jest najbardziej aktywny, ma bowiem najprostszą budowę oraz najmniejszą masę cząsteczkową, dzięki czemu łatwo i głęboko wnika w skórę. Kwas glikolowy ma postać higroskopijnego ciała stałego, które nie ma koloru ani zapachu – jest bezbarwny i bezwonny. Nie wykazuje toksyczności, nie powoduje alergii, jest dobrze tolerowany przez skórę. Posiada silne właściwości złuszczające i dermoplastyczne. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, glikozaminoglikanów i elastyny, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i poprawy jędrności skóry.

DIVES MED – MANDELIC PEEL 40%

PROFESJONALNA SIŁA KWASU MIGDAŁOWEGO W PEELINGU CHEMICZNYM

MANDELIC PEEL 40% to peeling na bazie kwasu migdałowego, który może być stosowany o każdej porze roku w celu powierzchownej rewitalizacji skóry. Produkt działa bardzo delikatnie na skórę, wywołując minimalne podrażnienia przy umiarkowanym efekcie keratolitycznym. Kwas migdałowy przenika stopniowo do najgłębszych warstw skórnych, dając spektakularne efekty w terapiach długoterminowych.

Ceniony jest za działanie anti-aging, przeciwtrądzikowe, rozjaśniające przebarwienia, nawilżające, przywracające skórze energię i zdrowy blask. Kwas migdałowy działa łagodnie, ale skutecznie. Może być stosowany przy każdym typie cery. Przywraca skórze wyjątkowy, naturalny i piękny wygląd, który utraciła na skutek niewłaściwej pielęgnacji lub niekorzystnego działania czynników zewnętrznych.

Wskazania

 • melasma naskórkowa, trądzik różowaty,
 • trądzik pospolity, zaskórniki, łojotok,
 • skóra zanieczyszczona, tłusta,
 • skóra wymagająca rewitalizacji,
 • skóra z oznakami fotostarzenia,
 • skóra z pierwszymi zmarszczkami,
 • przebarwienia skóry: potrądzikowe, pozapalne, posłoneczne

Szybkie efekty

 • od razu po zabiegu skóra jest rozświetlona, gładka, jędrna i wzmocniona, a niedoskonałości są zredukowane

Widoczna poprawa

 • produkt intensywnie nawilża
 • wykazuje umiarkowane działanie keratolityczne
 • wygładza powierzchnię skóry i nadaje jej blask
 • redukuje wydzielanie sebum i zwalcza zmiany trądzikowe
 • pomaga w leczeniu przebarwień
 • wyrównuje koloryt skóry
 • działa regulująco, sebostatycznie i antybakteryjnie
 • likwidacja oznak starzenia skóry i redukcja zmarszczek
Cennik
Nazwa zabieguCena
Przeciwwskazania
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Infekcje bakteryjne i grzybicze w obszarze zabiegowym
 • Zakażenia wirusowe skóry np.: aktywnej opryszczki, brodawek płaskich
 • Leczenie obszarów wymagających zabiegu z użyciem kwasu 13-cis-retinowego i pochodnych witaminy A (do roku od zakończenia terapii)
 • Alergia na którykolwiek składnik preparatu, w tym w szczególności na salicylany
 • Aktywne choroby autoimmunologiczne
 • Ostre i przewlekłe dermatozy i choroby skóry
 • Aktywny trądzik różowaty
 • Nowotwory, chemioterapia lub radioterapia
 • Skłonności do blizn przerostowych i bliznowców
Skład – działanie kosmetyku na skórę

Kwas migdałowy (40%) – kwas migdałowy należy do grupy alfa-hydroksykwasów (AHA). Otrzymuje się go podczas hydrolizy z wyciągu z gorzkich migdałów (Amygdalus Communis var Amara). Dzięki dużej masie cząsteczkowej (w porównaniu z kwasem glikolowym) stopniowo przenika do głębszych warstw skóry, przez co działa łagodniej i wolniej. Dzięki takiemu działaniu jest też  bezpieczny i nie powoduje podrażnień. Ponadto nie zwiększa wrażliwości skóry na słońce, tak jak inne kwasy owocowe oraz jest nietoksyczny. Można go stosować przy każdym fototypie i praktycznie każdym rodzaju skóry. Jego skuteczność zależy od zastosowanego stężenia oraz pH kwasu. Im większe stężenie i niższe pH tym silniejsze działanie kwasu.

PRE PEEL SPRAY 1 PROFESJONALNE WSPARCIE PRODUKTÓW Z LINII DIVES MED

 1. Produkt wykorzystywany przed każdym zabiegiem z użyciem produktów złuszczających DIVES MED
 2. Spray odtłuszczający przeznaczony do przygotowania skóry przed zabiegiem z użyciem peelingów chemicznych.
 3. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia, odtłuszcza i optymalizuje pH skóry.
 4. Zalecany przed zabiegami pielęgnacyjnymi w celu zwiększenia absorpcji substancji czynnych.
 5. Formuła alkoholowa o szerokim spektrum działania:

– optymalizuje pH i zwiększa aktywność substancji czynnych i peelingujących

– dogłębnie oczyszcza i odtłuszcza skórę

– dezynfekuje i stabilizuje mikroflorę bakteryjną skóry

NEUTRALIZING GEL 3

ŻEL O WŁAŚCIWOŚCIACH ŁAGODZĄCYCH DZIAŁANIE PEELINGÓW KWASOWYCH

 • Preparat pozabiegowy, dedykowany do produktów z linii DIVES MED
 • Żel kojący do natychmiastowego hamowania działania kwasów.
 • Przywraca skórze prawidłowe pH i dodatkowo łagodzi dyskomfort wynikający z nadwrażliwości skóry
 • Jego unikatowa formuła i konsystencja zapobiegają spływaniu kwasu podczas neutralizacji.

GLOW-X9 PRE-TREATMENT SPRAY ALKOHOLOWY SPRAY PRZEDZABIEGOWY

 • Produkt przygotowujący skórę do zabiegu z użyciem peelingu Glow-X9
 • Zapewnia pełną dezynfekcję
 • Odtłuszcza skórę, optymalizuje jej PH i wzmacnia działanie peelingów
 • Wpływa na zwiększenie absorpcji substancji aktywnych
 • Działa antybakteryjnie i łagodząco