Laser frakcyjny – przełom w medycynie estetycznej

Usuwanie rozstępów, blizn po trądziku lub ospie czy też pojawiających się z wiekiem efektów procesu starzenia się skóry nie jest zbyt łatwym zadaniem. W zasadzie trudno sobie wyobrazić osiągnięcie trwałych efektów, jeżeli podejmujemy jedynie powierzchowne działania, takie jak zmiana diety, uprawianie sportu czy stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych. To oczywiście nigdy nie zaszkodzi, jednak gdy chcemy cieszyć się zdrową i promienną cerą w dojrzałym wieku, niekiedy koniecznością jest poddanie się zabiegowi laserowego usuwania blizn czy rozstępów.

Dlaczego medycyna estetyczna?

Zabiegi wykonywane przy użyciu skalpela wielu osobom kojarzą się ze skorumpowanym światem Hollywood sprzed kilku dziesięcioleci. Głośno jest o celebrytach, którzy przesadzają z upiększaniem swojego ciała, uzyskując efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego. Utożsamianie medycyny estetycznej z tradycyjną chirurgią plastyczną w dzisiejszych czasach stanowi jednak pieśń przeszłości, przede wszystkim dlatego, że rozwój technologii przyniósł możliwość wykonywania mało inwazyjnych działań poprawiających wygląd naszej skóry.

Do wykonywania takich zabiegów służy m.in. laser frakcyjny SmartXide Touch, dostępny w klinice doktora Andrzeja Kępy w Świdnicy. Lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej wykonują tam pracę na europejskim poziomie. Widoczna poprawa wyglądu skóry następuje już po kilku dniach od zabiegu, a efekty utrzymują się przez wiele miesięcy.

Co można osiągnąć przy użyciu lasera frakcyjnego CO2?

Zastosowanie lasera frakcyjnego przynosi szereg trudnych do przecenienia korzyści. Dzięki innowacyjnemu urządzeniu SmartXide Touch możemy uzyskać jeden z następujących efektów zdrowotnych i upiększających:

  • lifting twarzy (wygładzenie zmarszczek),
  • usunięcie blizn po trądziku i ospie,
  • usunięcie blizn pooperacyjnych,
  • zamknięcie rozszerzonych porów,
  • leczenie rozstępów,
  • niwelowanie skutków oparzenia słonecznego.
  • poprawienie elastyczności i kolorytu skóry,
  • redukcja przebarwień skóry, m.in. plam starczych.

Nie ma też ograniczeń, jeżeli chodzi o części ciała, na których możemy wykonywać zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2. Jego działanie jest bezpieczne zarówno dla skóry twarzy (m.in. powiek), szyi i dekoltu, jak i dla mniej wrażliwych obszarów, takich jak ręce czy nogi.

Laser frakcyjny – jak się przygotować do zabiegu?

Ponieważ zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego są mało inwazyjne, nie wymaga się wykonania specjalistycznych badań przed ich rozpoczęciem. Należy się jedynie upewnić, że u pacjenta nie występuje jeden z czynników stanowiących przeciwwskazanie:

  • ciąża;
  • nowotwór skóry;
  • wypełniacze w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi;
  • aktywny stan zapalny skóry;
  • aktywna opryszczka.

Ważne jest również stosowanie się do zaleceń lekarza po wykonaniu zabiegu. Przede wszystkim w ciągu kolejnych 7 dni po tym, jak nasze tkanki zostaną poddane działaniu lasera, należy intensywnie nawilżać je odpowiednimi kremami. Niekiedy zdarza się też, że pacjent otrzymuje zalecenie stosowania preparatów leczniczych, których zadaniem jest przyspieszenie regeneracji skóry. Bardzo ważne w okresie rekonwalescencji jest również chronienie naskórka przed szkodliwym działaniem promieni UV. Należy zatem zrezygnować z opalania się i korzystania z solarium przez co najmniej miesiąc po zabiegu, a wychodząc z domu nasmarowywać ciało kremem o wskaźniku SPF 50.

Galeria zdjęć “przed” i “po” zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 znajduje się na stronie https://drkepa.com/