Liposukcja. Czym jest?

Liposukcja to zabieg chirurgiczny wykorzystujący technikę odsysania w celu usunięcia tłuszczu z określonych obszarów ciała, takich jak brzuch, biodra, uda, pośladki, ramiona czy szyja. Liposukcja również modeluje (konturuje) te obszary. Inne nazwy liposukcji to między innymi lipoplastyka i modelowanie sylwetki. Liposukcja nie jest zazwyczaj uważana za ogólną metodę odchudzania lub alternatywę odchudzania. Jeśli masz nadwagę, prawdopodobnie schudniesz więcej dzięki diecie i ćwiczeniom lub zabiegom bariatrycznym – takim jak operacja pomostowania żołądka – niż w przypadku liposukcji.

Możesz być kandydatem do liposukcji, jeśli masz zbyt dużo tkanki tłuszczowej w określonych miejscach, ale poza tym masz stabilną masę ciała.

Liposukcja skutecznie usuwa tłuszcz

Liposukcja służy do usuwania tłuszczu z obszarów ciała, które nie zareagowały na dietę i ćwiczenia, takie jak:

  • Brzuch
  • Ramiona
  • Tyłek
  • Łydki i kostki
  • Klatka piersiowa i plecy
  • Biodra i uda
  • Broda i szyja

Ponadto liposukcja może być czasami stosowana do zmniejszenia piersi lub leczenia ginekomastii. Kiedy tyjesz, komórki tłuszczowe zwiększają swój rozmiar i objętość. Z kolei liposukcja zmniejsza ilość komórek tłuszczowych w określonym obszarze. Ilość usuniętego tłuszczu zależy od wyglądu danej okolicy i objętości tłuszczu. Wynikające z tego zmiany konturu są na ogół trwałe — o ile Twoja waga pozostaje stabilna.

Po liposukcji skóra dopasowuje się do nowych konturów leczonych miejsc. Jeśli masz dobry koloryt i elastyczność skóry, skóra prawdopodobnie będzie gładka. Jeśli jednak Twoja skóra jest cienka i mało elastyczna, skóra w obszarach poddanych zabiegowi może wydawać się luźna. Liposukcja nie poprawia wgłębień cellulitu i innych nierówności powierzchni skóry. Podobnie liposukcja nie usuwa rozstępów.

Aby być kandydatem do liposukcji, musisz być w dobrym zdrowiu, bez schorzeń, które mogłyby skomplikować operację — takich jak ograniczony przepływ krwi, choroba wieńcowa, cukrzyca czy osłabiony układ odpornościowy.

Jak przygotować się do liposukcji?

Przed zabiegiem porozmawiaj z chirurgiem, czego możesz się spodziewać po zabiegu. Twój chirurg sprawdzi Twoją historię medyczną i zapyta o wszelkie schorzenia, które możesz mieć oraz o wszelkie leki, suplementy lub zioła, które możesz przyjmować. Twój chirurg zaleci zaprzestanie przyjmowania niektórych leków, takich jak leki rozrzedzające krew, co najmniej trzy tygodnie przed zabiegiem. Może być również konieczne wykonanie pewnych testów laboratoryjnych przed zabiegiem.

Jeśli zabieg wymaga usunięcia tylko niewielkiej ilości tłuszczu, operację można przeprowadzić w gabinecie. Jeśli duża ilość tłuszczu zostanie usunięta – lub jeśli planujesz wykonać inne zabiegi w tym samym czasie – operacja może odbyć się w szpitalu.

Przed zabiegiem liposukcji chirurg może zaznaczyć okręgi i linie na obszarach ciała, które mają być leczone. Zdjęcia można również wykonywać, aby można było porównać obrazy przed i po. Sposób wykonania zabiegu liposukcji zależy od konkretnej zastosowanej techniki. Chirurg wybierze odpowiednią technikę w oparciu o cele leczenia, obszar ciała, który ma być leczony oraz czy w przeszłości przechodziłaś inne zabiegi liposukcji.

Liposukcja laserowa w Medbeauty

Klinika Medbeauty jako 3-cia placówka w Polsce zaczęła oferować zabiegi liposukcji LipoLife 3G swoim pacjentom. Duże doświadczenie oraz staż zabiegowy, poparty wieloma międzynarodowymi kursami na poziomie Master, są gwarancją pełnej satysfakcji z otrzymanych efektów. Pierwsze efekty Lipolife 3G widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Na ostateczny rezultat zabiegu liposukcji laserowej należy poczekać nawet 4 do 6 miesięcy. Ten czas to niewątpliwa zaleta metody laserowej w odróżnieniu od innych metod liposukcji (np. wodnej czy ultradźwiękowej).

Chcesz wykonać liposukcję? Zabieg realizowany jest w naszej klinice Medbeauty Aesthetic Clinic Kepa.