Medbeauty Dr Kępa wspiera Szpital Wojskowy na Ukrainie

Od 24 lutego trwa wojna Rosji z Ukrainą, wielu ludzi zostało rannych, a inni walczą o życie. Niestety wiele szpitali na Ukrainie jest przepełnionych i brakuje środków do zapewnienia niezbędnej pomocy medycznej. W akcję pomocy dla Ukrainy włączył się także dr Andrzej Kępa z kliniki  Medbeauty.

Pomoc medyczna dla ukraińskich szpitali jest niezbędna

Ataki na ukraińskie miasta nie ustępują. Ranni zostają nie tylko ukraińscy żołnierze, ale również zwykli obywatele. Do szpitali trafia coraz więcej osób. Lekarze robią wszystko, żeby pomóc poszkodowanym. Ze względu na wojnę wiele szpitali przeniosło się na najniższe poziomy swoich budynków.

Pomocy potrzebują również zwykli obywatele, którzy borykają się z różnymi przypadłościami. Część pacjentów została przeniesiona do szpitali w zachodniej części Ukrainy, ale nie we wszystkich przypadkach było to możliwe. Ukraiński minister zdrowia Wiktor Laszko zapowiedział, że wszystkie planowane zabiegi i zaplanowane przyjęcia do szpitali zostały zawieszone do czasu wydania innej decyzji.

Dlatego w zaistniałej sytuacji, tak ważne jest wsparcie medyczne dla szpitali. Nie wiadomo jak długo będzie trwała wojna, a pacjentów będzie cały czas przybywać. Najważniejsze by szpitale miały stały dostęp do najniezbędniejszych środków medycznych tj. leki, środki dezynfekujące, materiały opatrunkowe i sprzęt jednorazowego użytku.

Klinika Medbeauty dr Kępa zapewnia transport leków dla Ukrainy

Od kilku dni nasz kraj wspiera wschodnich sąsiadów. Polska pomoc dla Ukrainy skupia się na różnego rodzaju zbiórkach. W zbiórki dla Ukrainy zaangażowało się wiele instytucji.  Każdy na cele zbiórki przekazuje co może. Środowiska medyczne organizują zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy.

Dr Andrzej Kępa przekazał pierwszy transport leków (w tym antybiotyki, leki przeciwkrwotoczne, przeciwbólowe, gotowe zestawy do infuzji), materiałów opatrunkowych (opatrunki, kompresy z gazy, bandaże) oraz sprzęt jednorazowego użytku. Transport leków za granicę  ma zostać przekazany do szpitala wojskowego na Ukrainie. Polska pomoc dla Ukrainy jest właśnie najbardziej potrzebna dla szpitali, które przeżywają silne oblężenie przez ataki rosyjskich wojsk. Wielu ludzi zostało rannych na skutek ataków bombowych, a szpitalom brakuje leków i innych środków medycznych dla potrzebujących.

Akcję pomocy dla Ukrainy, w którą zaangażował się dr Andrzej Kępa z kliniki Medbeauty organizuje dr Igor Zinio, który współpracuje ze Szpitalem Wielospecjalistycznym Orthos w Komorowicach k. Wrocławia oraz Regionalnym Szpitalem Specjalistycznym “ Latawiec” w Świdnicy. Pierwszy transport przekazany został wolontariuszom działającym na terenie Lwowa.

Jak, poinformował nas szpital, transport leków dotarł bezpiecznie na miejsce, dzięki czemu będzie mógł służyć potrzebującym lekarzom i ich pacjentom: