LIFTING BIOMIMETYCZNY

Dostępność zabiegu

Kliniki w których można wykonać zabieg

Warszawa

Instytut Kosmetyczny Norel Dr Wilsz s.c.
ul. Rydygiera 15A, 01-793 Warszawa
(okolice C.H. ARKADIA, osiedle ROBYG)

tel. 22 115 50 50

Świdnica

EZ – medica
ul. Sikorskiego 31, 58-100 Świdnica

tel: 74 857 57 93

Berlin

Medbeauty
Aesthetik Institut Berlin
Rankestrasse 34, 5. OG
10789 Berlin

(0049) 030 45087774
(0049) 0 162 103 46 70

lifting_biomimetyczny

Lifting twarzy jest popularnym zabiegiem medycyny estetycznej, który pozwala na zmniejszenie widocznego opadanie tkanek skórnych, które postępują wraz z wiekiem. Ma on zadanie głównie odmładzające, chociaż może być również przydatny w skorygowaniu rysów twarzy.

W 2012 roku, gdy na europejskim rynku pojawił się nowy wówczas preparat o nazwie Revofil, zawierający w swoim składzie kwas hialuronowy i kombinację peptydów biomimetycznych, dr Andrzej Kępa stworzył autorską procedurę, którą nazwał „LIFTING BIOMIMETYCZNY”. Wykorzystano w niej odpowiednie podanie preparatu, wzdłuż specjalnych wektorów napięcia skóry, stosowanych w chirurgii plastycznej w klasycznym liftingu twarzy oraz synergistyczne działanie peptydów biomimetycznych z kwasem hialuronowym w celu jak najbardziej efektywnej stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny – substancji wpływających na poprawę napięcia i elastyczności skóry.

Peptydy biomimetyczne są syntetycznymi związkami chemicznymi, które odpowiadają za sterowanie procesami metabolicznymi powstrzymując starzenie się skóry.Zabieg liftingu biomimetycznego składa się z dwóch etapów:

I etap to podanie wypełniacza na bazie peptydów i usieciowanego kwasu hialuronowego
II etap to rewitalizacja skóry z użyciem mezoterapii biomimetycznej zawierającej 5 peptydów i wysokostężony nieusieciowany kwas hialuronowy.

Wałbrzych oraz Świebodzice i Dzierżoniów – zapraszamy na konsultacje przed zabiegiem!

Dr Andrzej Kępa w trakcie prezentacji zabiegu Liftingu Biomimetycznego  na konferencji prasowej podczas Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, który odbył się w Warszawie w 2012. Obok dr n. med. Magdalena Łopuszyńska z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella oraz Katarzyna Ptasznik – współwłaściciel Anti-Aging Institute.

Najlepszy zabieg

Preparat Refovil składa się z dwóch innowacyjnych składników: Decapeptide 72 – najsilniejszego inhibitora hialuronidazy, który przedłuża działanie kwasu hialuronowego oraz Oligopeptide 50 stymulującego fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie spektakularnych efektów odmłodzenia twarzy.

Szybkie efekty

Lifting biomimetyczny pozwala na natychmiastowe efekty. Tuż po zabiegu widać już poprawę napięcia skóry i wygładzenia zmarszczek, a z czasem efekty zabiegu coraz bardziej postępują i odmłodzenie twarzy staje się jeszcze bardziej widoczne.

Widoczna poprawa

Niechirurgiczny zabieg liftingu jakim jest lifting biomimetyczny pozwala na uzyskanie niemal tak spektakularnych efektów jak tradycyjny lifting. Skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, zmarszczki zostają zniwelowane, kontur twarzy zostaje podniesiony.

Cennik
Nazwa zabieguCena
Lifting BiomimetycznyCena w zależności od obszaru zabiegowego i ilości podanego preparatu, zazwyczaj od 1200 do 2400 PLN.
Częste pytania

Czy lifting biomimetyczny jest bezpieczny?

Lifting biomimetyczny jest bezpieczną i skuteczną procedurą z zakresu medycyny estetycznej. Wykonanie go u jego twórcy – dra Andrzeja Kępy, to najlepsza i najpewniejsza gwarancja pełnego sukcesu terapeutycznego i maksymalnego zadowolenia pacjenta.

Z ilu zabiegów składa się kuracja?

Podanie preparatu Revofil, to najczęściej jeden zabieg. Następnie w zależności od stopnia nasilenia defektu estetycznego można wykonać od 1-6 zabiegów mezoterapii biomimetycznej (najczęściej 1 raz w miesiącu) w celu wzmocnienia efektu zabiegu. Podtrzymanie efektów można uzyskać wykonując 1 zabieg mezoterapii biomimetycznej raz na 3 do 6 miesięcy.

Efekty
  • Wygładzenie zmarszczek
  • Rewitalizacja skóry
  • Podniesiony owal twarzy
Wskazania
  • Widoczne zmarszczki
  • Opadający owal twarzy
  • Obniżenie jędrności i elastyczności skóry
Przeciwwskazania
  • Stany zapalne w miejscach gdzie ma być przeprowadzony lifting
  • Ciąża i okres karmienia
  • Choroba nowotworowa
Obszary zastosowań
1
2
3
4
1

Twarz

2

Szyja

3

Dekolt

4

Dłonie