Liposukcja laserowa

Dostępność zabiegu

Kliniki w których można wykonać zabieg

Świdnica

EZ – medica
ul. Sikorskiego 31, 58-100 Świdnica

tel: 74 857 57 93

Liposukcja laserowa to rewolucyjna technologia laserowa umożliwiająca redukcję tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała, takich jak np. brzuch, uda, plecy, podbródek, a także w przypadku ginekomastii (przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn) za pomocą odessania. Dzięki zmniejszonej inwazyjności zabiegu i zastosowaniu odpowiedniej długości fali światła lasera 1470 nm, uzyskujemy wysokiej jakości komórki tłuszczowe, które posiadają potwierdzoną badaniami klinicznymi żywotność na poziomie 95%.
Dzięki temu, komórki tłuszczowe bardzo dobrze sprawdzają się podczas przeszczepu np. w pośladki, piersi, twarz, celem wymodelowania tych obszarów. Cała procedura, odessania tkanki tłuszczowej i jej przeszczepu w inne miejsce, jest wykonywana podczas jednego zabiegu, a dzięki działaniu odpowiednią temperaturą, skóra poddawana jest jednoczesnemu ujędrnieniu i zagęszczeniu – efekt termoliftingu.
Zapraszamy mieszkańców miast Dzierżoniów, a także Wałbrzych i Świebodzice. Nasi specjaliści czekają!

Szybkie efekty

Pierwsze efekty liposukcji laserowej widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Na ostateczny rezultat zabiegu liposukcji laserowej należy poczekać nawet 4 do 6 miesięcy. Ten czas to niewątpliwa zaleta metody laserowej w odróżnieniu od innych metod liposukcji (np. wodnej czy ultradźwiękowej). Dzięki stopniowo nasilającemu się efektowi, skóra nad miejscem zabiegu ma odpowiedni czas na to, aby maksymalnie się obkurczyć i napiąć. Eliminuje to praktycznie w całości konieczność ponownych zabiegów operacyjnych związanych z usunięciem nadmiaru wiotkiej, luźnej skóry – jak to ma najczęściej miejsce w przypadku innych metod zabiegowych.

Widoczna poprawa

Zabieg liposukcji laserowej pozwala na jednoczesne usuwanie tkanki tłuszczowej i przeszczep tłuszczu w nowe miejsce. Ciało zostaje wymodelowane, a skóra odzyskuje jędrność i młody wygląd.

Cennik
Nazwa zabieguCena
Lipoliza laserowa od 6 000 zł
Częste pytania

Jak przebiega zabieg liposukcji laserowej i czy jest bolesny?

Choć zabieg nie wymaga prowadzenia pełnego znieczulenia, wszystkie procedury liposukcji laserowej w trosce o maksymalny komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów, prowadzone są w asyście anestezjologa. Stosuje on najczęściej krótkotrwałą sedację dożylną, która całkowicie eliminuje jakiekolwiek nieprzyjemne odczucia w trakcie zabiegu. Po zastosowaniu tego typu znieczulenia nie ma konieczności pozostania pacjenta w klinice po zabiegu, chociaż oczywiście istnieje taka możliwość.

Ostateczna konsultacja lekarska poprzedzająca zabieg przeprowadzana jest przez 2 lekarzy, którzy na podstawie aktualnego stanu pacjenta kwalifikują go do zabiegu. Lekarz wykonujący zabieg rysuje dokładnie miejsca poddane zabiegowi oraz omawia z pacjentem potencjalne możliwości zabiegu. Lekarz anestezjolog przeprowadza ocenę stanu zdrowia i kwalifikuje pacjenta pod kątem bezpieczeństwa i rodzaju stosowanego znieczulenia.

Następnie zakładane jest wkłucie do żyły, przez które w trakcie zabiegu będą podawane leki i środki znieczulające.

Po przewiezieniu pacjenta na salę operacyjną swoją pracę zaczynają jednocześnie dwa zespoły:

  1. Anestezjolog troszczy się o maksymalny komfort pacjenta
  2. Operator przygotowuje pole zabiegu – sterylne mycie i obłożenie.

Następnie w okolicy zabiegu wykonywane są niewielkie nacięcie (długości 3-4 mm) przez które w tkankę tłuszczową wprowadzane są kaniule ze światłowodem laserowym. Dr Andrzej Kępa zmodyfikował technikę zabiegu liposukcji laserowej stosując minimalną ilość nacięć w celu wykonania zabiegu. (Standardowo okolicę brzucha i tzw. boczków wykonuje się zazwyczaj z 7-9 otworów nad miejscem zabiegu, technika dr Kępy umożliwia wykonanie zabiegu w tej okolicy, najczęściej z jedynie 2 nacięć. W zdecydowany sposób przyspiesza to okres powrotu do pełnej aktywności i do minimum ogranicza ryzyko jakichkolwiek powikłań).

Przez wykonane nacięcia w tkankę tłuszczową wprowadza się kaniulę, przez którą tłuszcz nasączany jest specjalnym roztworem znieczulającym, zawierającym również leki obkurczające naczynia krwionośne w celu zminimalizowania krwawienia w trakcie zabiegu. Po około 20-30 minutach od podania znieczulenia miejscowego, rozpoczyna się zasadnicza część zabiegu. Przez wykonane poprzednio otwory w tkankę tłuszczową wprowadzana jest kaniula, wewnątrz której znajduje się świecący radialnie światłowód. Innowacyjną przewagą lasera nad innymi urządzeniami laserowymi jest zastosowanie w tym samym czasie emisji wiązki promieniowania laserowego z jednoczesnym odsysaniem odseparowanych komórek tkanki tłuszczowej z miejsca zabiegu. Dzięki temu, pozyskany tłuszcz tak doskonale nadaje się do przeszczepu, ponieważ nie został on praktycznie uszkodzony w sposób mechaniczny, a zawartość żywych i pełnowartościowych adipocytów sięga do 95% odessanej mieszaniny. Wartości te poparte są niezależnymi badaniami klinicznymi.

W zależności od zaplanowanej opcji zabiegu – procedurę można zakończyć na samym odsysaniu. Wówczas odessany tłuszcz poddany jest procesowi utylizacji. Można też przejść do kolejnego etapu, a mianowicie przeszczepu odseparowanego tłuszczu w piersi lub pośladki. Przed przeszczepieniem odessany tłuszcz jest jeszcze oczyszczany z pozostałości erytrocytów i uszkodzonych fragmentów adipocytów, a następnie w precyzyjny sposób podany w miejsca zaplanowane przed zabiegiem.

Po zabiegu w miejsce wkłuć zakłada się jałowe opatrunki. Po ocenie stanu ogólnego przez anestezjologa pacjent może opuścić klinikę. Może również pozostać w klinice pod opieką personelu medycznego. Ma wówczas do dyspozycji jednoosobową salę pooperacyjną oraz zbilansowany catering dietetyczny.

Jak się przygotować do lipolizy?

Podstawą kwalifikacji do zabiegu jest dobry stan ogólny zdrowia oraz prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych:

  • Morfologia z rozmazem
  • Mocznik, Kreatynina
  • AspAT, AlAT, GGTP
  • Lipidogram
  • Sód, Potas,
  • Glukoza,
  • Czas krwawienia, Czas krzepnięcia
  • EKG

Oraz w zależności od decyzji lekarza badania rozszerzone zlecone indywidualnie.

Zasady ogólne:

  1. Jeśli przyjmowane są leki, należy je zażywać zgodnie ze wskazaniami lekarza:
  2. W przypadku zabiegów w znieczuleniu ogólnym – po zabiegu nie należy prowadzić pojazdów. Należy zorganizować transport do gabinetu i do domu.
  3. W przypadku zabiegów w znieczuleniu miejscowym prowadzenie pojazdów jest dozwolone.
  4. Należy przygotować listę zażywanych leków, w tym leków bez recepty i wszelkich substancji rozrzedzających krew i antykoagulantów, takich jak aspiryna, warfaryna, a także leków przeciwzawałowych i/lub przeciwzakrzepowych.
  5. Zaleca się odstawić leki przeciwbólowe, aspirynę oraz ibuprofen na tydzień przed zabiegiem, w przypadku pobierania w/w leków z przyczyn kardiologicznych nie odstawiać ich lecz  o takich procedurach poinformować lekarza przed zabiegiem.
  6. Nie należy pić alkoholu przez tydzień poprzedzający zabieg.
  7. Należy pić duże ilości wody (litr/dwa litry dziennie) co najmniej przez tydzień do zabiegu oraz po procedurze.
  8. Aby pomóc zredukować zasinienie, można zażywać tabletki z arniką przez 2-3 dni przed i przez tydzień po zabiegu.
  9. Na tydzień przed i po procedurze należy ograniczyć palenie papierosów.

Przygotowanie w dzień zabiegu:

  1. Należy wykąpać się w wannie lub pod prysznicem.
  2. Nie należy aplikować na skórę żadnych kremów, dezodorantów/perfum, antyperspirantów ani makijażu.
  3. Należy założyć ciepłe, wygodne ubranie. Zalecana jest rozpinana koszula.
  4. Nie należy zakładać biżuterii.
  5. Nie należy jeść do 4 godzin przed zabiegiem, pić do 2 godzin przed zabiegiem
  6. Należy stawić się na zabieg minimum 20-30 minut przed wyznaczoną godziną.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu:

  1. Jeśli zapisano leki, należy je przyjmować zgodnie z zaleceniem lekarza
  2. Antybiotyk zaleca się stosować przez 4-5 dni po zabiegu.  Jest on podawany jako profilaktyka zakażeń.
  3. Pacjent może odczuwać pewien dyskomfort. Aby przynieść ulgę skórze, można stosować zimne kompresy lub zażywać paracetamol.
  4. Z nacięć może sączyć się płyn. To normalne i może potrwać kilka dni. Zaleca się zmiany opatrunków po ich przesiąknięciu.
  5. Jeśli zalecane jest noszenie odzieży uciskowej, należy nosić ją przez 21-28 dni po zabiegu. Można zdjąć odzież uciskową na czas kąpieli. Należy nosić odzież uciskową w dzień i w nocy.
  6. Należy powstrzymać się od intensywnych ćwiczeń fizycznych przynajmniej przed dwa tygodnie od zabiegu lub na okres zgodny z zaleceniem lekarza. Natomiast nie zaleca się całkowitego braku aktywności, w związku z niewielkim ryzykiem zakrzepów.
  7. Unikać sauny i bardzo gorących kąpieli prze okres 7 dni. Prysznic/kąpiel jest zalecana dnia następnego od procedury. Po kąpieli należy ponownie zastosować opatrunek uciskowy
Efekty
  • Redukcja tkanki tłuszczowej
  • Poprawa proporcji sylwetki
  • Wyleczenie ginekomastii
  • Powiększenie piersi lub innego obszaru
  • Odmłodzenie skóry
Wskazania
  • Miejscowo zlokalizowana tkanka tłuszczowa (np. podbródek, „boczki”, kolana)
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej na większych obszarach ciała (np. brzuch, uda)
  • Brak proporcji w sylwetce, wynikający miejscowo lokalizującej się tkance tłuszczowej (np. figura typu „gruszka”)
  • Zabiegi specjalne takie jak leczenie ginekomastii (tkanka męskiego gruczołu sutkowego)
Przeciwwskazania
  • ogólny zły stan zdrowia
  • ciąża i karmienie piersią
  • padaczka
  • stwardnienie rozsiane
  • choroba nerek i wątroby
  • cukrzyca
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • choroby tarczycy
Obszary zastosowań
1
2
3
4
5
1

Okolice twarzy

2

Piersi

3

Brzuch i boczki

4

Ramiona

5

Nogi