Toksyna botulinowa

Dostępność zabiegu

Kliniki w których można wykonać zabieg

Warszawa

Instytut Kosmetyczny Norel Dr Wilsz s.c.
ul. Rydygiera 15A, 01-793 Warszawa
(okolice C.H. ARKADIA, osiedle ROBYG)

tel. 22 115 50 50

Świdnica

EZ – medica
ul. Sikorskiego 31, 58-100 Świdnica

tel: 74 857 57 93

Berlin

Medbeauty
Aesthetik Institut Berlin
Rankestrasse 34, 5. OG
10789 Berlin

(0049) 030 45087774
(0049) 0 162 103 46 70

Toksyna botulinowa jest najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek głównie w górnej części twarzy (tzw. zmarszczek mimicznych). Podczas zabiegu lekarz dermatolog wstrzykuje preparat w małej dawce w kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy, całość trwa zazwyczaj od 5 do 20 minut. Toksyna botulinowa uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei przestają pracować, czyli nie marszczą się i nie fałdują. Toksyna botulinowa ma również zastosowanie w leczeniu nadpotliwości.
Dr Andrzej Kępa opracował nową metodę Toksyna botulinowa Lifting. Zastosowano w niej toksynę botulinową w połączeniu z preparatem bogatym w kwas hialuronowy i kompleks odżywczy Anti-Aging. W wyniku jednego zabiegu skóra zostaje wygładzona, a wszystkie drobne zmarszczki zostają zniwelowane. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej ma również działanie profilaktyczne, ponieważ dzięki lekkiemu unieruchomieniu niektórych mięśni twarzy zapobiegniemy powstawaniu tam bruzd mimicznych.
Zapraszamy na konsultacje Pacjentów z okolic miast: Dzierżoniów, Świebodzice, Wałbrzych.

Szybkie efekty

Pierwsze efekty działania Toksyny botulinowej widoczne są po 2 do 7 dni od podania preparatu i uzależnione są od indywidualnych cech pacjenta. Efekt utrzymuje się zazwyczaj od 4 do 8 miesięcy i uzależniony jest od aktywności układu odpornościowego pacjenta oraz od jego stylu życia (dieta, kuracje oczyszczające, używki, przyjmowane leki). Zazwyczaj przyjmujemy iż średnio efekt po podaniu toksyny botulinowej utrzymuje się około 6-ciu miesięcy. Po tym czasie zabieg warto powtórzyć.

Widoczna poprawa

Skóra staje się bardziej napięta i wygładzona, zmarszczki mimiczne zostają zniwelowane. Co więcej, podczas działania toksyny botulinowej na pewno nie powstaną nowe zmarszczki w obszarze zabiegowym. Twarz wygląda na młodszą, pogodniejszą i bardziej wypoczętą. Jeśli mamy rodzinną predyspozycję do bardzo mocno nasilonych zmarszczek mimicznych, warto pomyśleć o zastosowaniu toksyny botulinowej jak najwcześniej. Wówczas podanie minimalnych dawek preparatu działa jako profilaktyka powstrzymująca proces pogłębiania się zmian mimicznych na twarzy.
Dobrze zrobiony zabieg nie paraliżuje mięśni mimicznych, ale łagodzi ich skurcz, przez co twarz nadal zachowuje swój wyraz i zdolność do wyrażania emocji, ale bez widocznych oznak starzenia (zmarszczek i bruzd).

Cennik
ObszarCena
Twarz400 zł
Pachy i plecyod 1500 zł
Dłonie i nogiod 2000 zł
Ostrzykiwanie nosa (np. Na katar sienny)1000 zł
Częste pytania

Czy toksyna botulinowa jest bezpieczna?

Tak. Dr Andrzej Kępa na przestrzeni ostatnich 10-ciu lat wykonał ponad 12 000 zabiegów z zastosowaniem toksyny botulinowej. Takim doświadczeniem w zakresie podania toksyny botulinowej może się pochwalić tylko kilku lekarzy w Polsce. Ponadto, stosowanie sprawdzonego i przebadanego klinicznie produktu jakim jest toksyna botulinowa (VISTABEL) firmy Allergan daje gwarancję pełnej satysfakcji i bezpieczeństwa.

Jak długo trwa zabieg?

Samo podanie preparatu to kwestia kilku minut. Niemniej jednak lekarz każdorazowo omawia z pacjentem potencjalne możliwości zabiegu, starając się zaproponować optymalne rozwiązanie w zależności od oczekiwań zgłaszanych przez pacjenta. Stąd też cała procedura może trwać nawet około 30 minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Praktycznie nie. Technika podana toksyny opracowana przez dr Andrzeja Kępę ogranicza jakikolwiek dyskomfort związany z podaniem preparatu do minimum . Kluczowe znaczenie ma tu odpowiedni kąt wprowadzenia igły w skórę oraz zdeponowanie preparatu na ściśle określonej głębokości. Technika ta pozwala na takie przeprowadzenie zabiegu, aby nie doszło do podrażnienia znajdującej się pod mięśniami mimicznymi twarzy – okostnej – struktury anatomicznej mocno unerwionej neuronami przewodzącymi ból.

Efekty
 • Odmłodzenie twarzy
 • Spłycenie zmarszczek
Wskazania
 • Zmarszczka między brwiami, tzw. lwia zmarszczka
 • Zmarszczki poprzeczne czoła
 • Zmarszczki wokół oczu, tzw. kurze łapki
 • Toksyna botulinowa Lifting
 • Nadmierna spastyczność środkowej i/lub dolnej części twarzy
Przeciwwskazania
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Choroba Alzheimera
 • Przyjmowanie leków przeciwbólowych, rozrzedzających krew, antybiotyków
 • Ciąża i okres karmienia
Obszary zastosowań
1
2
3
4
5
1

Zmarszczki mimiczne na twarzy

2

Nogi

3

Pachy

4

Dłonie

5

Nos