Nieinwazyjny lifting. Jakie są jego efekty?

Na rynku istnieje wiele metod na to, aby nasza skóra odzyskała dawny blask.

Począwszy od metod bardziej inwazyjnych takich, jak botoks, aż po te mniej, czyli nieinwazyjny lifting. Szukasz sposobu na redukcję zmarszczek, zmarszczek mimicznych lub zwiotczałej skóry? Nie jesteś sam. Każdego roku miliony ludzi decydują się na minimalnie inwazyjne lub niechirurgiczne zabiegi w celu zmiany wyglądu skóry. Tylko w 2019 roku Botox znalazł się na szczycie listy kosmetycznych zabiegów minimalnie inwazyjnych z 7,7 milionami wstrzyknięć – to największa liczba do tej pory. Następnie pojawił się wypełniacz tkanek miękkich z 2,7 milionami i peelingi chemiczne z 1,3 milionami zabiegów. Ogólnie rzecz biorąc, niechirurgiczne zabiegi kosmetyczne wzrosły o 2 procent u kobiet. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ te nieinwazyjne procedury są ogólnie bardziej przystępne cenowo i wymagają mniej czasu rekonwalescencji niż zabiegi chirurgiczne.

Przyjrzyjmy się korzyściom i ograniczeniom różnych niechirurgicznych podejść do odmładzania twarzy.

Nieinwazyjny lifting – zalety

Chociaż niechirurgiczny zabieg kosmetyczny prawdopodobnie nie przyniesie tak spektakularnych rezultatów jak chirurgiczny lifting twarzy, nieinwazyjne procedury mogą być bardzo skuteczne na:

 • zmarszczki i głębokie bruzdy
 • utrata objętości twarzy
 • odcień i tekstura skóry

Mając to na uwadze, oto niektóre z kluczowych korzyści niechirurgicznych zabiegów kosmetycznych.

Zalety nieinwazyjnego liftingu

 • Bardziej przystępne. W porównaniu z chirurgicznymi liftingami twarzy, zabiegi niechirurgiczne lub minimalnie inwazyjne stanowią ułamek kosztów.
 • Krótszy czas regeneracji. Ogólnie czas regeneracji jest znacznie krótszy. W przypadku niektórych procedur możesz wrócić do pracy tego samego dnia.
 • Szybkie wchodzenie i wychodzenie z gabinetu lekarskiego. Wiele zabiegów niechirurgicznych trwa mniej niż godzinę.
 • Mniejszy dyskomfort. W porównaniu z zabiegiem chirurgicznym zabiegi niechirurgiczne zazwyczaj wymagają minimalnej opieki pooperacyjnej. W wielu przypadkach dyskomfort można opanować za pomocą dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych.
 • Ogólnie mniejsze ryzyko. Ponieważ nie potrzebujesz znieczulenia ogólnego ani dużych nacięć, niechirurgiczne zabiegi kosmetyczne zwykle wiążą się z mniejszym ryzykiem.

Jakie zabiegi działają najlepiej?

To, które leczenie będzie dla Ciebie najlepsze, będzie zależeć od tego, co najbardziej chcesz zmienić. Co możesz uzyskać za pomocą nieinwazyjnego liftingu:

 • mocniejsza skóra
 • mniej zmarszczek
 • bardziej promienna skóra

Wszystko to można rozwiązać bez wchodzenia pod nóż. W zależności od Twoich obaw, Twój dermatolog lub chirurg plastyczny może pomóc Ci wybrać rodzaj niechirurgicznego zabiegu, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Nieinwazyjny lifting pomaga poprawić wygląd zmarszczek głębokich i zmarszczek mimicznych, szczególnie w okolicach oczu i między brwiami. Może również spowolnić tworzenie się nowych zmarszczek lub bruzd, zapobiegając skurczowi niektórych mięśni twarzy.

Lifting bez skalpela jest bardzo popularny. Pacjenci szybko odzyskują siły i mogą nawet tego samego dnia wrócić do pracy czy innych zajęć. Mianem liftingu bez skalpela (zwanym także nieinwazyjnym liftingiem) określamy te zabiegi, które pozwalają w nieinwazyjny sposób przywrócić skórze jędrność i napięcie.

Alternatywą dla nieinwazyjnego liftingu może być skorzystanie w dostępnych na rynku wypełniaczy. Wypełniacze skórne to preparaty do wstrzykiwania, które składają się z żelopodobnych substancji, takich jak kwas hialuronowy, kwas poli-L-mlekowy lub hydroksyapatyt wapnia. Twój lekarz wstrzyknie te substancje pod skórę.

W naszej klinice dr Andrzej Kępa opracował szereg zabiegów mających na celu poprawę wyglądu skóry. Sprawdź ofertę nieinwazyjnego liftingu w naszej klinice Medbeauty Aesthetic Clinic Kepa. Pomożemy Ci odzyskać piękny wygląd.