Doktor Kępa usuwa tatuaż swastyki z czoła Rafała G.

Od słów do czynów! Jakiś czas temu zobowiązaliśmy się udzielić pomocy Rafałowi, któremu współwięźniowie przemocą wytatuowali swastykę na czole. W środę mężczyzna odwiedził naszą wrocławską klinikę MedBeauty & Orthos, gdzie zabieg usunięcia tatuażu laserem StarWalker przeprowadził sam doktor Andrzej Kępa. Czy Rafał będzie musiał do końca życia wychodzić na miasto w chustce na głowie? Zobaczcie sami!

Tutaj opisaliśmy wstrząsającą historię byłego więźnia Rafała G., który został brutalnie oszpecony przez kolegów z celi, kiedy odsiadywał w więzieniu wyrok za oszustwa. Skazańcy straszyli go, że jeśli się nie podda, rozbiją mu czaszkę. Potem przez kilka godzin tatuowali mu swastykę na czole, używając przemyconej pod celę maszynki do tatuażu. Kiedy mężczyzna wyszedł z więzienia, nie mógł cieszyć się wolnością, jego życie legło w gruzach.Nasza wrocławska klinika MedBeauty & Orthos podjęła się bezpłatnego usunięcia tatuażu Rafała G. Gdy tylko dyrektor kliniki – Grzegorz Pawlak – dowiedział się o historii mężczyzny brutalnie oszpeconego przez współwięźniów, zaoferował pomoc.

„Usuniemy mu bezpłatnie to dziadostwo” – napisałem na facebookowym profilu Gazety Wrocławskiej, zaraz po tym, jak przeczytałem artykuł o więziennej tragedii Rafała G.

– wspomina dyrektor kliniki.

W środę Rafała obejrzał w klinice sam doktor Andrzej Kępa, okazało się, że barwnik został wprowadzony bardzo głęboko pod skórę, jednak, jak oszacował specjalista, usunięcie wytatuowanej swastyki jest możliwe. W celu całkowitego wymazania tatuażu za pomocą lasera StarWalker konieczne będzie przeprowadzenie kilku sesji laseroterapii. Kuracja może potrwać nieco dłużej, chociaż pierwsze efekty będą widoczne gołym okiem już kilka tygodni po pierwszym zabiegu. Swastyka z miesiąca na miesiąc będzie stawała się coraz mniej widoczna, aż w końcu zniknie bez śladu. Po pierwszym zabiegu Rafał przyznał, że jest w szoku. Nie spodziewał się, że skuteczność urządzenia StarWalker jest aż tak duża. Mężczyzna powoli odzyskuje nadzieję na nowe, szczęśliwe życie. Trzymamy kciuki za powodzenie terapii i dołożymy wszelkich starań, aby swastyka wreszcie zniknęła z czoła Rafała!
Urządzenie StarWalker marki Fotona jest obecnie liderem w dziedzinie usuwania niechcianych rysunków na skórze. Z jego pomocą można pozbyć się nawet najgłębiej położonych tatuaży, również tych o złożonym składzie chemicznym i dużej ilości barwnika. Wyjątkowość tego lasera wynika z faktu, że do emitowania energii o olbrzymiej mocy wykorzystuje bardzo krótkie impulsy.
Historia Rafała została szczegółowo opisana na łamach Gazety Wrocławskiej – czytaj więcej

Galeria zdjęć