Peeling medyczny na poprawę kondycji skóry

Przed świętami Bożego Narodzenia warto znaleźć chwilę czasu dla siebie i zadbać o wygląd. Dzięki temu na rodzinnych spotkaniach będzie się wyglądać kwitnąco. Do poprawy skóry wykorzystać można peeling medyczny. Jest on mało inwazyjnym zabiegiem, który rewitalizuje i odmładza skórę, a także w znaczący sposób poprawia jej kondycję. Kiedy warto wykonywać peeling medyczny i na czym on polega?

Czym jest peeling medyczny?

Peeling medyczny to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega on na wywoływaniu kontrolowanego złuszczania się naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Do złuszczania dochodzi w wyniku działania na skórę roztworów chemicznych. Dzięki temu z cery usuwa się nie tylko stary naskórek, ale także zmiany chorobowe czy defekty kosmetyczne. Peelingi medyczne pozwalają od podstaw zadbać o kondycję cery i w sposób błyskawiczny poprawić jej stan.

Jakie efekty przynosi peeling medyczny?

Dzięki peelingom medycznym możliwe jest usuwanie poszczególnych warstw naskórka i dokładnie regulowanie głębokości złuszczania. Efektem tego jest stymulacja żywych komórek skóry, a także synteza białek kolagenu i elastyny.

Kiedy warto wykonać peeling medyczny?

Specjaliści z kliniki MedBeauty na zabiegi peelingujące zapraszają przede wszystkim panie, które borykają się z przebarwieniami, trądzikiem, rozstępami, bliznami potrądzikowymi, łojotokiem. Zabieg ten polecają także jako standardową pielęgnację skóry suchej i szorstkiej oraz cery dojrzałej, której nieobce są zmarszczki, utrata jędrności, elastyczności i gładkości. Peeling medyczny warto wykonywać regularnie, a także powtarzać przed wielkim i ważnym dla nas wydarzeniem. Pozwoli on oczyścić skórę i przygotować ją do profesjonalnego makijażu.

Chemabrazja w medycynie estetycznej przybiera różne formy. Dostępne są peelingi medyczne powierzchowne, średniogłębokie i głębokie. W placówkach Medbeauty w Warszawie, Świdnicy i Wrocławiu można skorzystać  z peelingu dermatologicznego GlyKoPeel. Doskonale walczy on z procesie starzenia się skóry, pozwala na jej odmłodzenie i rewitalizację. Efekty te są możliwe, ponieważ w skład peelingu dermatologicznego wchodzi silny czynnik złuszczający, jakim jest kwas glikolowy. Oprócz tego zawiera on również czynniki depigmentujące (kwas kojowy i ekstrakt z Mącznicy lekarskiej), naturalne związki łagodzące podrażnienia (ekstrakt z Morwy białej) oraz witaminy A, C i E.

Ile zabiegów peelingu dermatologicznego trzeba wykonać?

Ilość sesji zabiegowych przy peelingu GlyKoPeel uzależniona jest od kondycji skóry i jej stanu. Większość pacjentek kliniki MedBeauty zmiany zauważa już po pierwszym zabiegu. Przede wszystkim skóra jest odżywiona, bardziej promienna i pozbawiona oznak zmęczenia. Z każdą kolejną sesją zabiegową kondycja skóry coraz bardziej się poprawia. Optymalne rezultaty można osiągnąć,wykonując peeling glikolowy 3-6 razy w odstępach do 10-14 dni.

Jak wykonuje się peeling glikolowy?

Zabieg kwasem glikolowym zaczyna się od dokładnego oczyszczenia i odtłuszczenia cery, a następnie zabezpieczenia wrażliwych miejsc, takich jak czerwień wargowa, linia brwi i okolice oczu. Następnie za pomocą cienkiego pędzelka nakładany jest kwas glikolowy na całą powierzchnię skóry i pozostaje na niej ok. 5-7 minut. W momencie zabiegu można odczuwać delikatnie pieczenie lub mrowienie, jednak nie wywołuje ono bólu czy dużego poczucia dyskomfortu. Ostatnim etapem zabiegu jest zobojętnienie kwasu za pomocą specjalnego neutralizatora i zmycie twarzy.

Jakie są efekty stosowania kwasu glikolowego?

Peeling medyczny kwasem glikolowym to przede wszystkim poprawa kondycji naskórka. Skóra staje się gładsza, napięta i odświeżona. Jeśli na twarzy występowały rozstępy w fazie czerwonej lub plamy soczewicowate o umiarkowanym nasileniu, to ich widoczność zostanie znacznie ograniczona. Peeling kwasem glikolowym redukuje też trądzik, przebarwienia i blizny.

Przeciwwskazania do peelingu medycznego

Kwas glikolowy nie może być zastosowany, gdy:

  • występują alergie skórne
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • doustna terapia pochodną witaminy A
  • choroby autoimmunologiczne
  • nadżerki, podrażnienia skóry.