Skóra piękniejsza i młodsza dzięki peelingom medycznym

medycyna estetyczna oferta

Peeling medyczny ma na celu usunięcie pewnych niedoskonałości skóry poprzez wywołanie kontrolowanego złuszczania naskórka, a także górnych warstw skóry. To bardzo skuteczny sposób oczyszczania skóry i świetna profilaktyka przeciwstarzeniowa. Na co pomaga i w jakim celu stosuje się peeling medyczny? Jeśli czujesz, że Twoja skóra wymaga rewitalizacji, pojawiły się na niej zmarszczki, zaskórniki czy inne niedoskonałości, peeling medyczny jest właśnie dla Ciebie. Pomoże Ci usunąć zaskórniki, wygładzić drobne zmarszczki, blizny potrądzikowe, zamknie rozszerzone pory. Peeling sprawdzi się doskonale, jeśli martwią Cię przebarwienia lub zła kondycja skóry, ale także jeśli masz zbyt suchą lub łojotokową skórę.

Peeling medyczny – przebieg zabiegu?

Peeling medyczny przeprowadza się przy użyciu różnych roztworów chemicznych, dobieranych do danego typu cery i problemu, jaki chcemy usunąć. Jak wykonać peeling medyczny? Pierwszym krokiem jest konsultacja ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiedni specyfik. Wykonując peeling możemy też regulować głębokość złuszczania, dostosowując się do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. W naszej klinice wykonujemy zabieg peelingu medycznego GlyKoPeel, który pomaga walczyć z oznakami starzenia się skóry. Możemy wykonywać go przez cały rok, na każdej partii ciała. Zabieg zaczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry, a następnie jej odtłuszczenia. Jeśli peeling nakładany jest na twarz, zabezpiecza się oczy i usta. Na dany fragment ciała nakłada się preparaty o różnym stężeniu. Po zabiegu zostaje zastosowany krem nawilżający.

Jak przygotować się do peelingu medycznego?

Przed przystąpieniem do peelingu nie trzeba specjalnie się przygotowywać, ale jedynie zastosować do kilku zaleceń. Przede wszystkim, tydzień przed planowanym zabiegiem nie powinno się stosować depilacji, używać retinoidów, wykonywać zabiegów dermabrazji. Należy odstawić wszelkie preparaty, które mogą drażnić skórę. Konieczna jest też wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, który pomoże wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Nie każdy może bowiem skorzystać z zabiegu peelingów medycznych. Zrezygnować muszą osoby ze skórnymi alergiami, będące w trakcie terapii pochodnymi witaminy A, a także zmagające się z aktywną opryszczką. Po zabiegu należy chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym, stosując kremy z filtrem. Przez dobę lepiej nie wykonywać makijażu. Naskórek złuszcza się jeszcze jakiś czas po zabiegu, ale nie wolno go zdrapywać ani w żaden sposób drażnić skóry. Musisz dać swojej skórze czas na regenerację. Efektem biologicznym peelingu jest stymulacja komórek skóry oraz syntezy białek kolagenu i elastyny.

Peeling medyczny a starzenie się skóry

GlyKoPeel to kompleksowy peeling, który skutecznie walczy z oznakami starzenia się skóry. W skład peelingu wchodzi kwas glikolowy, który wykazuje działanie silnie złuszczające, kwas kojowy i ekstrakt z mącznicy lekarskiej, które likwidują przebarwienia, a także naturalne składniki, które łagodzą podrażnienia oraz witamin A, C, E. Peeling w widoczny sposób poprawia kondycję skóry, a efekty zauważalne  są już po pierwszym zabiegu. Mimo to, zazwyczaj stosuje się cały cykl peelingów, w odpowiednich odstępach czasu. Dzięki peelingowi poprawia się elastyczność skóry, nawilżenie, skóra wygląda na odżywioną i odświeżoną. Ilość zabiegów zależy od problemu, kondycji skóry oraz miejsca, gdzie peeling jest przeprowadzany. Zazwyczaj jest to 3-6 zabiegów, w odstępach 10-14 dni.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszych zabiegach odmładzających i działających antystarzeniowo, zajrzyj na stronę www.drkepa.com. Zapisz się na peeling medyczny GlyKoPeel!