WAZEKTOMIA

Dostępność zabiegu

Kliniki w których można wykonać zabieg

Świdnica

EZ – medica
ul. Sikorskiego 31, 58-100 Świdnica

tel: 74 857 57 93

Wazektomia to chirurgiczna metoda antykoncepcji dla mężczyzn. Zabieg polega na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodów, co wpływa na brak plemników w nasieniu i tym samym uniemożliwia zapłodnienie. Chirurgiczne podwiązanie nasieniowodów jest najskuteczniejszą obecnie dostępną metodą antykoncepcji, dlatego wymaga podjęcia świadomej decyzji. Warto wiedzieć, że zabieg jest odwracalny, ale nie u każdego mężczyzny jest to możliwe, dlatego metoda polecana jest wyłącznie panom, którzy z pełną świadomością zdecydowali się na czasową bezpłodność. Skutki wazektomii zazwyczaj utrzymują się do końca życia, ale z dotychczasowych metod antykoncepcji można zrezygnować dopiero po otrzymaniu wyników badań nasienia. Wazektomia w żaden sposób nie wpływa na problemy w życiu seksualnym. Zaletą zabiegu jest wysokie bezpieczeństwo i niewielkie ryzyko działań niepożądanych, a także krótki okres rekonwalescencji. Przed przeprowadzeniem procedury konieczna jest konsultacja medyczna w celu wykluczenia przeciwwskazań i zmniejszenia możliwości wystąpienia skutków ubocznych. Wazektomia jest krótkim zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Podwiązanie nasieniowodów nie wpływa negatywnie na libido, sprawność seksualną i satysfakcję z życia intymnego, co potwierdzają pozytywne opinie na forum.

Do naszych gabinetów zapraszamy mieszkańców województwa dolnośląskiego zwłaszcza z takich miast jak: Świdnica, Wałbrzych, Świebodzice i Dzierżoniów.

Najlepszy zabieg

Wazektomia jest najskuteczniejszą metodą antykoncepcji umożliwiającą czerpanie satysfakcji z życia seksualnego. Zabieg jest bezbolesny, bezpieczny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Szybkie efekty

Rezultaty zabiegu zazwyczaj można ocenić po 3 miesiącach od przeprowadzonej procedury i wykonaniu badań kontrolnych morfologii nasienia.

Widoczna poprawa

Zabieg zapewnia trwałe efekty czerpania satysfakcji seksualnej bez ryzyka zapłodnienia. Wazektomia przeznaczona jest dla mężczyzn, którzy świadomie podjęli decyzję o nieposiadaniu potomstwa.

Cennik
Nazwa zabieguCena
WazektomiaCena w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.
Częste pytania

Czy zabieg wazektomii w klinice Dr Kępa w Świdnicy jest bolesny?

Wazektomię przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie odczuwa bólu podczas zabiegu.

Jakie są możliwe działania niepożądane?

Po podwiązaniu nasieniowodów możliwy jest czasowy obrzęk i dolegliwości bólowe, które zazwyczaj ustępują samoistnie.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Wazektomia nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, ale zaleca się abstynencję seksualną i unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego w pierwszym tygodniu po przeprowadzonym zabiegu.

Efekty
  • brak ryzyka niechcianej ciąży
  • poprawa jakości życia intymnego
  • zwiększony komfort psychiczny
Wskazania
  • świadoma decyzja o rezygnacji z prokreacji
Przeciwwskazania
  • budowa anatomiczna utrudniająca zlokalizowanie nasieniowodów
  • choroby nowotworowe w obszarze zabiegowym
  • uczulenie na środki znieczulające