Usuwanie makijażu permanentnego w praktyce

Makijaż permanentny to tak właściwie tatuaż, a usuwanie tatuaży jest zdecydowanie trudniejsze niż ich wykonywanie. Co zatem począć, jeśli nasze wyrysowane na stałe brwi albo usta po jakimś czasie przestały nam się podobać? Eksperci z kliniki medycyny estetycznej pomagają rozwiązywać takie problemy.

Nowoczesne usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

Wszystkie tatuaże z czasem bledną, ale nigdy nie znikają całkowicie. Nie można się zatem spodziewać, że makijaż permanentny, który przestał nam się podobać, zostanie samoistnie usunięty z powierzchni naszego ciała. Co więcej, precyzyjnie niegdyś wykonane kreski mogą po jakimś czasie utracić swoją ostrość, przez co wyrysowany kontur naszych ust lub brwi stanie się krzywy i rozmyty. W takiej sytuacji mamy dwie możliwości: udać się do tatuażysty na sesję uzupełniającą wypełnienie tuszem lub zrezygnować z takiego sposobu podkreślania naszej urody. Jeżeli zdecydujemy się na tę drugą opcję, najlepszym sposobem na uzyskanie pożądanego efektu – czystej i gładkiej skóry – jest udanie się do kliniki medycyny estetycznej na zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego.

Jak przebiega usuwanie makijażu permanentnego przy pomocy lasera?

W klinice Medbeauty doktora Andrzeja Kępy w Świdnicy zabiegi usuwania tatuaży (także makijażu permanentnego) wykonywane są przy użyciu najnowocześniejszego urządzenia laserowego StarWalker. Jest to innowacyjny sprzęt nowej generacji, którego zalety docenili specjaliści z zakresu medycyny estetycznej w całej Europie. Niewątpliwym walorem tej technologii jest fakt, że StarWalker działa w 14 różnych trybach i emituje wiązki laserowe o 4 długościach. Dzięki temu intensywność światła laserowego, którego działaniu zostają poddane żywe tkanki, może być dostosowywana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Nowoczesność urządzenia StarWalker polega między innymi na tym, że doskonale radzi sobie ono z usunięciem tatuaży w każdym kolorze. Stanowi to przełom w medycynie estetycznej, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że jeszcze niedawno pozbycie się tatuażu zabarwionego na żółto lub zielono było bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe.

Zabieg laserowego usuwania makijażu permanentnego jest całkowicie bezpieczny, choć nie bezbolesny. Należy również przygotować się na to, że jedna sesja w gabinecie medycyny estetycznej z pewnością nie wystarczy, aby całkowicie usunąć niechciany pigment z ciała. Jest to proces długotrwały, a liczba zabiegów zależy od rozległości tatuażu, jego intensywności i głębokości, na jakiej tusz został umieszczony pod skórą pacjenta.

Usuwanie makijażu permanentnego laserem – przeciwwskazania

Zgodnie z prawem, aby wykonać dowolny zabieg medyczny należy zrealizować szereg procedur przygotowawczych. Zdarza się jednak, że pomimo doskonałego spełniania norm, posiadania atestowanego sprzętu i zatrudniania wykwalifikowanej kadry, klinika medycyny estetycznej musi odmówić pacjentowi wykonania pracy ze względu na ochronę jego zdrowia. Wśród przeciwwskazań do poddania się zabiegowi laserowego usuwania makijażu permanentnego wymienia się m.in.

  • ciążę i karmienie piersią;
  • przyjmowanie leków fotouczulających;
  • łuszczycę;
  • padaczkę;
  • infekcję skórną w miejscu zabiegowym;
  • opaleniznę lub oparzenie słoneczne;
  • spożywanie alkoholu do 24 godzin przed zabiegiem.

Więcej informacji na temat zabiegu laserowego usuwania makijażu permanentnego oraz galeria zdjęć “przed” i “po” znajduje się na stronie internetowej https://drkepa.com.