Usuwanie tatuażu. Jak wygląda zabieg?

Tatuaż są popularne od lat. Z roku na rok zmienia się moda i nie zawsze rysunek, który został wykonany lata temu odpowiada naszym potrzebom. Czy istnieje możliwość, aby usunąć tatuaż?

Możesz przerobić niechciany rysunek na coś zupełnie nowego albo skorzystać z pomocy specjalisty i wybrać usuwanie tatuażu.

Usuwanie tatuażu za pomocą Laser StarWalker

W naszej klinice usuwamy tatuaże za pomocą Laser StarWalker. Laser StarWalker to innowacyjne urządzenie firmy Fotona, które dysponuje aż aż 4 długościami fal laserowych i 14 trybami pracy. Laser emituje energię o wielkiej mocy, stosując przy ultra-krótkie impulsy. Obecnie, StarWalker jest bezkonkurencyjnym liderem w dziedzinie usuwania tatuaży, likwidacji przebarwień oraz różnego rodzaju zmian naczyniowych. Zabieg przynosi również świetne rezultaty w laserowym leczeniu trądziku, rozstępów, blizn oraz jako metoda epilacji. Ta wielofunkcyjna platforma stanowi wynik 50 lat doświadczeń renomowanej marki Fotona. Urządzenie posiada niedostępne dotąd rozwiązanie technologiczne, które sprawiają że zabieg jest efektywny i maksymalnie bezpieczny.

Podstawowym, choć niejedynym zastosowaniem lasera StarWalker jest laserowe usuwanie tatuaży. Urządzenie przenosi tę procedurę na zupełnie nowy poziom. Za jego pomocą możliwe jest usunięcie nawet najgłębiej położonych tatuaży, o złożonym składzie chemicznym, a także o dużej ilości barwika. Innowacja lasera StarWalker wynika z faktu, że do emitowania energii o olbrzymiej mocy wykorzystuje bardzo krótkie impulsy. Ponadto, laser potrafi emitować różne długości fal: 1064 nm, 532 nm, 585 nm i 650 nm, co sprawia że ma bardzo szerokie spektrum zastosowań. Co równie ważne, system nie uszkadza naskórka i tkanek otaczających obszar zabiegowy.

Czy usuwanie tatuażu jest skuteczne?

Jeśli żałujesz tatuażu, laserowe usuwanie tatuażu jest najskuteczniejszą metodą usunięcia tuszu do tatuażu bez pozostawiania blizn. Jest bezpieczny dla wszystkich odcieni skóry i działa na praktycznie wszystkich atramentach.

Już po kilku sesjach laserowych Twoja skóra może być wolna od tuszu.

Każdy pacjent z laserowego usuwania tatuażu powinien oczekiwać wyjątkowych rezultatów opartych na wielu niezależnych czynnikach:

  • Wiek tatuażu
  • Gęstość atramentu
  • Skład tuszu
  • Głębokość wprowadzania pigmentu
  • Kolor tatuażu
  • Zdrowie pacjenta

Pierwszym pytaniem, które każdy chce wiedzieć o potencjalnym użyciu lasera do usuwania niechcianych tatuaży, jest to, czy procedura naprawdę działa. Krótko mówiąc, laserowe usuwanie tatuaży jest najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą pozbycia się starego atramentu, dostępną już dzisiaj. Ponieważ wykorzystuje tylko lasery, jest to stosunkowo nieinwazyjny zabieg, który celuje tylko w tusz niechcianego tatuażu i nie wpływa na otaczającą skórę.

Jak więc lasery usuwają niechciane tatuaże? Po pierwsze, proces wykorzystuje specjalnie zaprojektowany laser, który celuje w atrament, ale pozostawia niefazowaną skórę. Gdy laser przechodzi przez tatuaż, penetruje skórę, znajdując i rozbijając pigmentację tatuażu. Przez cały czas laser nie działa na otaczającą skórę.

Jednak laser jest w stanie rozbić pigmentację na cząsteczki na tyle małe, że organizm jest w stanie naturalnie je wypłukać przez układ limfatyczny, który jest częścią układu odpornościowego organizmu. Pod pewnymi względami układ limfatyczny może być postrzegany jako system drenażowy organizmu, pomagający wypłukać z organizmu toksyny, nadmiar płynów i inne potencjalnie szkodliwe substancje. Użycie lasera do usuwania niechcianych tatuaży angażuje naturalne procesy organizmu do usuwania ciał obcych w celu pozbycia się starego atramentu.

Usuwanie tatuażu jest w pełni bezpieczne i nie powoduje powikłań.

Chcesz usunąć tatuaż? Zabieg wykonywany jest w naszej klinice Medbeauty Aesthetic Clinic Kepa. Pomożemy Ci usunąć tatuaż.