XVIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i udział dr Andrzeja Kępy

medycyna estetyczna

XVIII Kongres odbywający się w Warszawie pozostawił po sobie ciepłe wspomnienia i ogrom wiedzy do przyswojenia i przemyślenia. To doskonała okazja, by specjaliści z całego świata spotkali się i wymienili swymi doświadczeniami, podzielili się wiedzą i nowinkami z branży medycyny estetycznej. Kongres odbywa się co roku, łącząc wszystkich zainteresowanych na wykładach, pokazach, odczytach. W tym roku byliśmy tam i my. Dr Andrzej Kępa opowiedział o doskonałym urządzeniu, jakim jest innowacyjny laser StarWalker. Przy pomocy lasera możemy usuwać tatuaże, nawet te kolorowe, o złożonym składzie chemicznym i te położone głęboko. Jednak StarWalker to nie tylko możliwość pozbycia się niechcianego tatuażu, ale także zbędnego owłosienia, zmian trądzikowych, blizn, rozstępów, zmian naczyniowych. 14 trybów pracy i 4 różne długości fal sprawiają, że laser pomaga w wielu sytuacjach i umożliwia zlikwidowanie wielu niedoskonałości. Dr Kępa przeprowadza z powodzeniem zabiegi z użyciem StarWalker w swoich klinikach MedBeauty, o czym opowiadał podczas wrześniowego kongresu w Warszawie.

Świat medycyny estetycznej w warszawskim Hilton Warsaw Hotel

Przez cztery wrześniowe dni odbywały się w Warszawie wykłady i spotkania ze sławami świata medycyny estetycznej. Dr Andrzej Kępa, wysokiej klasy specjalista w swoim fachu, mentor, wykładowca, doskonały lekarz z dużym doświadczeniem zasilił grono znamienitości podczas kongresu wrześniowego. Doroczne spotkania to największe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej i drugie co do wielkości w Europie, poświęcone tematyce medycyny estetycznej i jej osiągnięć. To niezwykły prestiż i wyróżnienie oraz kolejna okazja do pogłębiania swojej wiedzy. W tym roku mieliśmy okazję wziąć udział w 22 sesjach naukowych, 39 warsztatach. Była to duża dawka wiadomości na temat nowinek medycznych, innowacyjnych urządzeń i metod stosowanych w medycznym świecie. Mogliśmy posłuchać między innymi o nowych sposobach wykorzystania botoksu, metodach leczenia cellulitu, redukcji tkanki tłuszczowej, ultradźwiękach, czy zastosowaniu preparatów autologicznych. Wiele miejsca poświęcono biostymulacji, iniekcjom pobudzającym procesy regeneracyjne i technologii plazmowej. Nie zabrakło także zagadnień na temat miejsca laseroterapii we współczesnej medycynie estetycznej. Jednym z wykładów na ten temat była opowieść dr Andrzeja Kępy o stosowanym w MedBeauty laserze StarWalker. 

25 lat istnienia PTMEiAA

Podczas kongresu nie tylko dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniami, ale świętowaliśmy wraz z dr Kępą 25 lat istnienia Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Jest to największe takie stowarzyszenie działające na terenie Europy, które zrzesza już 1700 lekarzy. Wydarzenie, jakim jest coroczny kongres jest niezwykle istotnym elementem życia świata medycyny estetycznej i cieszy się coraz większym uznaniem lekarzy w kraju i za granicą. Organizacja pozwala specjalistom z Polski zdobywać wiedzę na światowym poziomie bez odbywania dalekich podróż. Dziś wszystko to jest na wyciągnięcie ręki i możliwe do osiągnięcia. Zgromadzeni na spotkaniu specjaliści mówili o szybkim i intensywnym rozwoju gałęzi medycyny, jaką jest medycyna estetyczna. To odpowiedź na potrzeby pacjentów, na wymagania pędzącego do przodu świata. W takim duchu odbywały się wszystkie spotkania podczas wrześniowego kongresu.

MedBeauty i jej przesłanie

Nasze kliniki służą pacjentom już od lat, dostosowując się do ich wymagań i potrzeb. Nieustannie doskonalimy swoje umiejętności, poszerzamy wiedzę, zdobywamy kolejne doświadczenia, czerpiąc także z wiedzy innych specjalistów. Jesteśmy otwarci na nowości i staramy się jak najszybciej wprowadzać je do swojej oferty. Z drugiej strony umiemy i chcemy dzielić się także swoim doświadczeniem i umiejętnościami, rozumiemy bowiem, że tylko w ten sposób medycyna estetyczna podążą w szybkim tempie do przodu. Przykładem tego była właśnie wrześniowa konferencja, w której miał zaszczyt uczestniczyć dr Kępa.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszej klinice, osiągnięciach i metodach leczenia, zajrzyj na stronę https://drkepa.com/medycyna-estetyczna/laser-starwalker/ lub umów się na konsultację!